Čo dokáže kvalita nechtov prezradiť o vašom zdraví. Toto je 8 rôznych stavov nechtov, kedy by ste mali zbystrieť pozornosť!

Zaoberali ste sa vôbec niekedy tým, prečo sú vaše nechty tak krehké, žlté alebo inak zafarbené? Možno ste to nevedeli, no tieto napohľad neškodné symptómy môžu odhaliť vážne choroby, skrývajúce sa v našom tele.

Podľa dermatológa Clevelandskej kliniky v Ohiu, Johna Anthonyho, existujú isté príznaky, ktoré by ste nemali ignorovať. V článku vám prinášame 8 rôznych stavov nechtov, ktoré by ste určite nemali ignorovať.

Žlté nechty:
Podľa lekárov je jednou z najčastejších príčin žltých nechtov plesňová infekcia. V zriedkavých prípadoch sa však môže stať, že žlté nechty indikujú závažnejšie choroby ako cukrovka, ochorenie štítnej žľazy či ochorenie pľúc. Aj fajčenie môže spôsobiť tento zlý stav nechtov.

Sfarbené alebo tmavé nechty:
Podľa lekárov môže byť zmena zafarbenia alebo tmavá čiara na nechtoch spôsobená melanómom, najnebezpečnejším typom rakoviny kože. Melanóm môže spôsobiť čiernu čiaru alebo pruh na nechte. Je dôležité navštíviť svojho lekára čo najskôr, ak si také niečo všimnete na svojich nechtoch.

Zvlnené nechty:
Lekári ďalej vysvetľujú, že ďalším dôvodom zvlnených nechtov môže byť vážna choroba. Naše telo sa snaží všetku energiu venovať na boj proti nej, než aby zásobovalo ostatné časti tela, ako napríklad nechty, a preto je ich kvalita tak zlá.

Krehké alebo rozštiepené nechty:
Rozštiepené alebo krehké nechty môžu byť znakom toho, že podnechtie je extrémne suché. Tento stav je tiež spojený s ochorením štítnej žľazy.

Jamkovité nechty:
Toto poškodenie nechtov môže byť spôsobené zlým vývojom vrstiev nechtu a je bežné pre tých, ktorí trpia psoriázou.

Ohryzené nechty:
Diagnostický a štatistický manuál duševných porúch (DSM) klasifikuje hryzenie nechtov ako jeden z príznakov obsedantno-kompulzívnej poruchy. Ak sa stane nadmerným, mali by ste  ihneď navštíviť svojho lekára.

Modravé nechty:
Je možné, že ak vaše nechty majú modrastý odtieň, vaše telo nemusí mať dostatok kyslíka. Medzi možné príčiny patria problémy s pľúcami či srdcové problémy.

Biele škvrny:
Niektorí sa mylne domnievajú, že biele škvrny na nechtoch znamenajú nedostatok vápnika,  no pravdou je, že sú často výsledkom traumy, ako napríklad keď si udriete necht o niečo pevné a tvrdé.

Ak ste spozorovali, že niečo nie je s vašimi nechtami v poriadku, mali by ste zájsť pre istotu ku lekárovi, nikdy nič nenechávajte na náhodu.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: viralnova.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com