Cítite sa často unavení a rozrušení? Mali by ste sa zbaviť týchto 10 vecí a to okamžite!

„Všade dobre, doma najlepšie,“ tak hovorí slávne príslovie, ktoré pozná každý. No aby sme sa cítili v našom domove skutočne dobre, musíme ho pretvoriť na útulné miesto, kde môžeme produktívne pracovať či odpočívať.

Západní a východní vedci sa snažia zistiť, ako vplývajú domovy na svojich obyvateľov a zistili zaujímavé veci. Napríklad prítomnosť určitých vecí v dome dokáže ovplyvniť komfort a pohodu domáceho.

Pohodlie domova:
Aby sme si dokázali z domova vytvoriť útulné miesto, nemusíme ho zahlcovať miliónmi vecí. Stačí, ak sa zbavíme nasledujúcich vecí.

Jedálenský servis:
Zvyk zbierať a skladovať servisy po svojich starých rodičov vznikol hlavne v období nedostatku tovaru. Dnes však tieto veci nepotrebujeme, skôr sú spomienkou na príbuzných. Keď sa zbavíte nadbytočných servisov tým, že ich dáte do lepších rúk, budete mať možnosť zariadiť si kuchyňu podľa vlastných predstáv.

Suveníry:
Niekto priniesol kľúčenku, niekto magnetku z nejakej vzdialenej krajiny, kde bol. No popravde, tieto veci pre vás nemajú žiadnu hodnotu a zbytočne zaberajú priestor. Nechajte si len suveníry, ktoré si vážite a sú výnimočné, a ostatné vyhoďte alebo niekomu darujte.

Veci, ktoré si šetríte na významnejšiu udalosť:
Či už sa jedná o čaj z ďalekého východu alebo kvalitného vína z Francúzska, neodkladajte veci do sekretára s tým, že raz bude vhodná príležitosť ich použiť. Žite teraz.

Televízia:
Problém nie je ani v samotnom zariadení. Ide o to, že ľudia si pestujú taký zvyk, že nechávajú TV neustále zapnutý. Tento nepotrebný hluk vytvára zbytočné zaťaženie mozgu, čo vám bráni úplne si oddýchnuť, z čoho ste potom unavení a podráždení.

Všetko, čo sa chystáte už dlho opraviť:
Namiesto toho, aby sme opravili rozbité veci, často ich dávame do šatne alebo ich niekde uskladníme. V dôsledku toho sa nám hromadí veľa vecí, ktoré už nie sú užitočné, ale zaberajú priestor a my sa nevieme prinútiť opraviť ich. Prečo ich nevyhodíte?

Rozpracovaná práca:
Nedokreslený obraz, nedoštrikovaný sveter. Ak ste sa na tieto veci niekoľko mesiacov vykašlali buďte si istí, že sa k ním už nevrátite. Navyše nedokončená práca vyvoláva v nás pocit viny, než nostalgiu.

Masívne vnútorné prvky:
Obrovské kreslo alebo zamatové záclony môžu zdobiť tak stredoveký palác, ale nie moderný dom. V útulnom dome by malo byť veľa svetla a priestoru, preto prestaňte dom plniť nepotrebnými a masívnymi vecami.

Skryté sladkosti:
Vedci dokázali, že potraviny obsahujúce kofeín, cukor alebo látky zvyšujúce chuť urýchľujú nástup stresu. Preto skryté dobroty, ktoré sú skryté všade po dome, robia človeka nepokojnými a nakoniec sa začnú cítiť nepríjemne.

Zbytočné dokumenty:
Je hlúpe, aby ste skladovali zbytočné dokumenty, ktoré nepotrebujete. Vytvárajú neporiadok. Je lepšie ukladať všetky dokumenty na jednom mieste, pravidelne ich triediť a ponechať len tie potrebné.

Nepohodlné topánky a oblečenie:
Samozrejme, vyhadzovanie vecí, ktoré ste zaplatili z vlastnej kapsy nie je príjemná vec. No ak nenosíte toto oblečenie a topánky, na čo ste si ich potom kúpili? Uvoľnite si radšej miesto pre niečo nové a potrebnejšie.

Ako môžete vidieť, stačí sa zbaviť zopár vecí a dom bude ľahší, priestrannejší a útulnejší. Je ľahké vytvoriť si útulný domov svojimi vlastnými rukami a premeniť ho na ostrov relaxácie, kde si môžete oddýchnuť svojim telom a dušou.

ZDROJtakprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com