Cigániková sa PUSTILA do Matoviča: Ostrá kritika! Matovič musí do funkcie dorásť

Jana Bittó Cigániková (SaS) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedla, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) nie je tá, ktorá hneď uteká z bojiska.

Jediným problémom koalície je povaha premiéra Igora Matoviča (OĽANO).

Vláda aj koalícia funguje. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedla predsedníčka Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS). Dodala, že aj keď čakala na začiatok relácie, tak si písali „okolo uznesenia vlády, ktoré má byť dnes prijaté”. Nezaradený poslanec parlamentu a podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši naopak tvrdí, že vláda sa nevie dohodnúť na opatreniach a tiež rokuje o opatreniach, ktoré nie sú zverejnené. Riešením sú podľa neho predčasné voľby.

Pozitívom podľa poslankyne je, že SaS neberie útoky premiéra na svoju adresu osobne. Verí, že aj Matovič sa pokúsi dorásť do svojej funkcie. Raši si myslí, že konflikt Matoviča so Sulíkom paralyzuje štát. Konštatuje, že v boji s pandémiou má Slovensko „najslabšieho premiéra široko-ďaleko“.

Bittó Cigániková povedala, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) nie je tá, ktorá hneď uteká z bojiska. „Naším odchodom by sa Slovensko ani koalícia nezlepšila,” povedala s tým, že prispievajú odbornými názormi a vlastnými riešeniami. Vláda má podľa nej okrem negatív aj pozitíva. Tie vidí v tom, že spravodlivosť má voľné ruky. Raši sa vyjadril aj ku konfliktu premiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorý podľa neho paralyzuje štát. „Premiér bojuje so svojím podpredsedom a neprijímajú sa opatrenia, ktoré majú zachraňovať životy,” podotkol a dodal, že pre Matoviča je Sulík väčší problém, ako zdravie a životy občanov.

Koaličná poslankyňa si je istá, že dnes bude prijaté uznesenie o ďalšom postupe v boji proti pandémii a o testovaní na koronavírus na najbližšie dni a týždne. „Som si istá, že prijmeme uznesenie, uvidíme do akej miery kto ustúpi,” povedala s tým, že pôjde zrejme o kompromisné riešenie, „ale som si istá, že uznesenie o tom, ako budeme nasledujúce dni a týždne fungovať, prijmeme.” Pozitívom celoplošného testovania je podľa nej to, že „stiahne z obehu” ľudí, ktorí nevedeli, že sú pozitívni. Vidí však aj viaceré riziká, napríklad zhromažďovanie ľudí na jednom mieste.

Raši upozornil, že pri čakaní v chladnom počasí na testovanie by mohli ľudia ochorieť. Rizikom je podľa neho aj možný výpadok zdravotníkov. Treba sa sústrediť na testovanie v regiónoch a fabrikách.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com