Cibuľovú šupku už viac nevyhadzujem! Keď uvidíte na čo sa dá použiť, začnete to robiť tiež…

Spread the love

Cibuľu používame na prípravu takmer všetkých druhov jedál. Čo však urobíme pri jej spracovávaní ako prvé? Očistíme ju a šupku jednoducho vyhodíme do koša. V skutočnosti však vyhadzujeme hotový poklad.

Dajte ich do polievky

Nie všetky ženy vedia, že polievka, v ktorej varíte celú cibuľu aj so šupkou, má nielen krajšiu farbu a je chutnejšia, ale je aj omnoho zdravšia – vďaka látkam, ktoré sa z cibuľovej šupky uvoľňujú a nezničí ich dokonca ani varenie.

Odvar z cibuľových šupiek

Takýto odvar je skvelým prírodným liekom na posilnenie imunity. Rovnako si poradí aj pri akútnom zápale priedušiek či pri nepríjemnom kašli. Stačí si z odvaru pripraviť obklady, ktoré sa prikladajú na problémové oblasti (najmä hrudník) po dobu 30 minút aspoň 3-krát denne.

Zápal močových ciest

Najstarší trik našich babičiek uvádza brusnice ako najlepší prírodný liek pri problémoch s močovými cestami. Avšak, my poznáme ďalší a tým je sirup z cibuľových šupiek. Ak vás často trápi zápal močových ciest alebo pociťujete problémy s obličkami, tak zalejte šupky z 1 cibule dvomi šálkami vody a nechajte variť 45 minút. Následne konzumujte 1 lyžicu 3-krát denne a zápal močového mechúra bude minulosťou.

Cibuľové naparovanie

Blíži sa k nám obdobie, ktoré poriadne preverí náš imunitný systém. Časté striedanie počasia, chladné rána a teplé poobedia a náš imunitný systém je „v ťahu“. Ak vás už stihla skoliť chrípka alebo ste prechladnutí, spravte si cibuľové naparenie. Stačí, ak pridáte 4 lyžice cibuľovej šupky nad paru (poprípade do hrnca s horúcou vodou) a začnete inhalovať výpary. Najlepšie je cez hlavu prehodiť si uterák a inhalovať cibuľové výpary po dobu 5 minút. Takéto naparovanie nosovej sliznice uvoľní váš nos a vy budete môcť lepšie dýchať. Navyše tak skrátite dobu liečby prechladnutia.

Cibuľový čaj

Šupa z cibule je výborná aj v prípade, že potrebujete detoxikačnú kúru. Šupu a vrchnú časť cibule zalejte horúcou vodou a nechajte 15 minút lúhovať. Čaj pite pred spaním. Pokojne každý deň.

You Might Also Like