Chcete schudnúť? Každý deň si dajte lyžičku medu rozpusteného v TOMTO! Kilogramy zmiznú samé!

Med je už dlho známy svojimi liečivými účinkami a Žarko Stepanovič, akreditovaný apiterapeut a včelár nám povedal viac o tom, čo med lieči: „Lieči chronické ochorenia dýchacích ciest, tráviaceho traktu, všetky druhy chorôb. Med je veľmi dobrý najmä na kardiovaskulárne ochorenia, krvný obeh, pamäť, tráviace orgány, je vhodný aj na vonkajšie použitie,“ povedal a následne rozbil mylnú predstavu o perze v mede ako najzdravšej zložke.

„Perga a včelí peľ majú podobné zloženie, perga je cenená viac, pretože sa spracováva až v úli, v pláste a pridáva sa jej oveľa viac, takže v tomto zmysle je bohatšia. Pri analýze zloženia týchto dvoch výrobkov sa však zistilo, že je medzi nimi malý rozdiel. Napríklad perga aj peľ obsahujú penicilín, plesne, kvasinky, len včelí peľ ich má menej ako perga.“ najliečivejší a prezrádza, aký druh medu je na čo vhodný.

„Najlepší med neexistuje, všetky prírodné medy sú liečivé, len sa líšia zložením a použitím. Agátový med je ľahký, prospieva tráviacim orgánom, pôsobí sedatívne, je ideálny na chudnutie, mnohí ho nepoznajú. Po jednej polievkovej lyžici, ak to fyzicky zvládnete, si dajte polievkovú lyžicu medu rozpustenú v dvoch alebo troch decilitroch vody, váha ide pomaly dole, je úžasné, ako to funguje. Lúčny med je veľmi dobrý, je známy svojimi liečivými účinkami na kardiovaskulárne ochorenia. Na prostatu je najlepšia žihľava a inak sa rôzne doplnky kombinujú s medom, ale samotný med je veľmi liečivý, pretože má všetko, čo telo potrebuje. Lesný alebo čierny med má 30-krát viac minerálnych látok ako iné druhy medu, je veľmi užitočný, dalo by sa povedať, že je najliečivejší.“

Včelár a apiterapeut tiež zistili, že je veľmi ťažké zistiť, či je med falšovaný, a vysvetlili, ako to najlepšie urobiť.

„Nie je to len problém falošného medu, ale aj problém zistiť, či je falošný. Existuje jedna chemická metóda, ktorá je najspoľahlivejšia, do nádoby dajte tretinu medu a dve tretiny metanolu, alkoholu, ktorý to pretrepe. Ak na povrchu nádoby nie sú žiadne nečistoty, ide o čistý med, ak je tam nejaká podozrivá látka, ide o falzifikát. Problémom je, že včely sú liečené nevhodnými liekmi. Existujú choroby včiel, ktoré treba liečiť vhodnými liekmi, dávkami a bohužiaľ, stále používame niektoré nelegálne lieky a med sa stáva toxickým.“

Stepanovič tiež vysvetlil, ako používať včelí jed, jeden z veľmi liečivých a užitočných včelích produktov

„Včelí jed sa používa tak, že sa ním potiera bolestivé miesto, ak ide o dolnú časť, potiera sa ním bedrová časť chrbtice a choré miesta. Ak je to horná časť tela v hornej časti chrbtice a ramien, na prieduškových nervoch,“ povedal a konečne zistil, čo zo včelích produktov používa:

„Ráno si najprv dám tinktúru z materskej kašičky, je to vysoká dávka materskej kašičky, na liter 45-percentného metanolu je 50 gramov materskej kašičky, nakapem si 10 kvapiek na lyžičku, predtým ju pretrepem, dám si ju pod jazyk. a je to skvelé pre krvný obeh. Potom si vezmem čajovú lyžičku včelieho peľu, zmiešam ju s medom a je to praktické len tak namočené v mede. Dávka je tiež veľmi dôležitá, preventívna dávka je jedna čajová lyžička včelieho peľu s medom a inak je na liečbu určená aspoň jedna polievková lyžica.“

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com