Chcete sa dožit vysokého veku? Toto prezradili najstarší ľudia, ktorí sa ho dožili!

Každý z nás túži po dlhom a krásnom živote. V spoločnosti panuje všeobecný názor, že zdravý životný štýl a odopieranie si všetkého nezdravého je cestou k dlhému životu. Je to tak však naozaj?

Žili všetci tí ľudia, ktorí sa dožili rekordne vysokého veku naozaj zdravo a bez prehreškov? Odpovedať na túto otázku je náročné, avšak zhodu pri všetkých odpovediach nájdeme v tom, že všetci dlho žijúci ľudia si počas života s pôžitkom dopriali to, čo im robilo najväčšiu radosť.

1. Smiech na prvom mieste! Bel Kaufman bola známa spisovateľka, ktorá sa dožila nádherných 103 rokov! Svoju dlhovekosť pripisovala najmä smiechu, ktorý bol v jej živote hojne zastúpený. Sama tvrdila, že vo všetkom sa musíte snažiť vidieť humor a vtip.

2. Surové vajíčka: Emma Morano je najstaršia európska žena na svete! V súčasnosti má neuveriteľných 115 rokov. Emma tvrdí, že jej recept na dlhý život spočíva v konzumácii troch surových vajíčok každý jeden deň. Tento rituál do svojho života zaviedla, keď mala 15 rokov. Emma svoju dlhovekosť pripisuje aj tomu, že sa úspešne vyhýba mužom.

3. Život bez stresu: 101 ročný Manohar Aich si stres nepustí k telu a vďaka tomu vyzerá stále v skvelej kondícii aj napriek jeho pokročilému veku. Hovorí, že kvôli jeho finančným problémom mal na stres veľa príležitostí, no on si radšej zachováva chladnú hlavu.

4. Dr. Pepper: Znie to možno absurdne, no 104 ročná Elizabeth Sullivan vidí za svojím dlhým životom limonádu Dr. Pepper. Táto žena vypije až tri plechovky denne, pričom všetci doktori ju vždy varovali pred nevhodnosťou tohto nápoja pre jej zdravie. Elizabeth si však myslí opak a zatiaľ jej to funguje.

5. Kombinácia snov – olivový olej, čokoláda, cigarety a víno: Jeanne Calmentsi na svoju životosprávu nikdy nepotrpela a jej život vyzeral skôr nezdravo, ako zdravo. Napriek jej celoživotnému popíjaniu a fajčeniu cigariet sa dožila neuveriteľných 122 rokov!

6. Červené víno a horká čokoláda: 105 ročná pani Alice Mospak nevydrží deň bez toho, aby si nedala pohár červeného vína a jej obľúbenú čokoládu. Celé jej okolie verí tomu, že práve tento jej rituál jej zabezpečil tak dlhý život.

7. Whiskey: Alkohol dokáže mať v malých množstvách prospešné účinky na ľudský organizmus. To isté tvrdí aj Samuel Henry, ktorý za svojich 103 rokov vďačí práve popíjaniu tohto lahodného destilátu.

8. Kvalitný spánok a chutné sushi: Krásnych 117 rokov sa podarilo dožiť Misao Okawy. Vraj dlhý život nie je žiadna veda a jediné čo je potrebné je dobre sa vyspať a potom si pochutiť na dobrom sushi.

9. Poriadne mastná slanina: Prostriedok dlhovekosti Pearl Cantrellby viacerí lekári síce zavrhli, no ona tvrdí, že práve slanina je recept, ktorý vám zaručí dlhý život.

10. Zdržanlivosť od mužov a veľa ovsenej kaše: Jessie Gallan zas tvrdí, že pre dlhý život je dôležité, aby ste sa vyhýbali mužom a jedli misku ovsenej kaše každý deň.

11. Žite život bez stresu: Namiesto stresu sa radšej usmejte a tešte sa z maličkostí. Práve toto odporúča ako recept na dlhovekosť Fauja Singh, ktorý sa dožil krásnych 103 rokov.

12. Cigarety, alkohol a ženy: Henry Allingham predpisuje na dlhovekosť veľmi netradičný recept. Tento muž sa dožil až 117 rokov a podľa jeho slov len vďaka tomu, že pravidelne fajčil, pil whiskey a užíval si krásne ženy.

Nuž, každý ma nejaký iný recept na dlhý život. Je už len na vás, čo si vyberiete 🙂

ZDROJtycico.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com