Chcete mať bezchybnú pleť? Pre krajšiu a zdravšiu pleť vám postačí obyčajný citrón! Vaša tvár bude vyzerať opäť mladšie!

Ak máte jemnú pokožku, mali by ste sa o ňu dôkladne starať. Nebláznite hneď po výrobkoch, ktoré síce tvrdia, že sú špeciálne, no sú drahé. Častokrát doma nájdete prostriedky, ktoré zachránia vašu pleť lepšie, ako tie kupované.

Oblasť okolo očí je vždy obzvlášť problematická. Mali by ste si dať veľký pozor na to, aké produkty používate. Možno ste nevedeli, no citrón a jeho šťava sú skutočne jeden z najlepších prostriedkov, ktoré vám pomôžu so starostlivosťou o oči.

Odstraňujú podliatiny pod očami a pokožke dodávajú sviežosť. Stačí len 15-20 minút týždenne, aby vaša pokožka vyzerala oveľa lepšie.

Účinky citrónu:
Tento cenovo dostupný výrobok obsahuje organické kyseliny, karotén, éterické oleje, minerály, pektín, ako aj vitamíny A, B, C, E a R. Keď ho používate správne, táto neuveriteľná kombinácia látok vám pomôže zbaviť sa vrások a dokonca bude pleť vyzerať mladšie.

– Zmierňuje pehy a vekové škvrny.
– Pomáha príliš mastnej pleti.
– Zlepšuje elasticitu.
– Lieči zápaly a dokonale dezinfikuje pleť.
– Zlepšuje syntézu kolagénu.

Citrón používajte pravidelne, no snažte sa ho riediť s vodou alebo prírodnými olejmi.

Tri účinné postupy:
1. Vytlačte šťavu z polovice citróna a pridajte rovnaké množstvo vody. Namočte odličovací tampón do zmesi a masírujte tvár. Potom ju opláchnite vodou.
2. Vytlačte šťavu z citróna, znovu pridajte vodu v rovnakom množstve a taktiež pridajte aj 10g rozdrvených listov z mäty. Naneste zmes na tvár, nechajte ju pôsobiť 10 minút a potom ju opláchnite.
3. Zmiešajte citrónovú a paradajkovú šťavu v rovnakom množstve, pridajte pol čajovej lyžičky múky, cíceru a kurkumy. Naneste, počkajte 20 minút a potom tvár opláchnite.

Citrón však nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú náchylní na alergie, majú na tvári silné akné, či iné poškodenia. Taktiež ho nepoužívajte počas horúcich letných dní.

Páči sa vám tento skvelý tip, vďaka ktorému bude vaša pokožka vyzerať zdravšie?

ZDROJ: sovkusom.ru

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com