Chceli by skoncovať s fajčením? 6 potravín, ktoré vám znížia túžbu po nikotíne a vyplavia ho z tela von.

Spread the love

Chcete sa zbaviť nepríjemnej chuti tabaku v ústach a tiež z tohto odolného zápachu? Podľa nedávnej štúdie uverejnenej v JAMA, zníženie užívania tabaku znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc, ale nie riziko srdcového infarktu a zápalu priedušiek.

 

Tak to urobme!

* Prvým krokom je upustiť od zvyku fajčiť.

Keď fajčíte cigaretu, nikotín, cirkuluje vo vašom krvnom obehu. 6-8 hodín – toľko je nikotín uložený v tele z jednej cigarety. Väčšina tohto nikotínu sa vylučuje močom. 48-72 hodín je potrebný čas, aby nikotín vyrazil z vášho tela. 20-30 dní – trvanie vedľajšieho účinku nikotínu môže pokračovať v cirkulácii v krvnom riečisku.

* Kľúčom k tomu je, že sa musíte držať ďaleko od tabaku v akejkoľvek forme a zmyť všetok toxický nikotín z vášho tela.

* Zrýchlite metabolizmus nikotínu zvyšovaním vášho metabolizmu cvičením a množstvom čerstvého vzduchu.

Vitamín C je najznámejšou látkou na odstránenie nikotínu z krvného obehu. Zvyšuje metabolizmus a vytvára bielych krviniek. Ovocie a zelenina pomáhajú vášmu telu vymývať nikotín – sú dobré pre vaše zdravie, obsahujú vodu a cigarety sú menej atraktívne.

Týchto 6 úžasných produktov vám pomôže vymývať nikotín z vášho tela

1. Voda

Odporúčame každému 8-12 šálok denne.

2. Pomaranče

Obsahujú vysoký obsah vitamínu C. Použitie pomarančov zvyšuje váš metabolizmus, aby urýchlil vylučovanie nikotínu. Používanie pomarančov znižuje stres, pretože sa naďalej vyhýbate fajčeniu.

3. Mrkvový džús

Mrkvový džús obsahuje vitamíny A, B, C, K, ktoré pomáhajú odstrániť nikotín z tela.

4. Ovocie Kiwi

Toto ovocie pomáha odstrániť nikotín z tela a doplniť zásoby vitamínov A, C a E.

5. Brokolica

Obsahuje vysokú úroveň vitamínov B5 a C. Brokolica obsahuje látku, ktorá chráni pľúca pred poškodením toxínov.

6. Špenát

Bohatý na vitamíny a kyselinu listovú, takže je to dobré pre vaše telo.

• Niektoré druhy potravín, ktorým by ste sa mali vyhnúť, sú alkohol, káva, cukor. Stimulujú fajčenie, a to pridá nikotín do vášho tela, tak sa vyvarujte, zdržujte sa, obísť ich!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like