Chcela som kamarátke pomôcť po spoločnej večeri umyť riad, ale ona mi to rázne zakázala. Vôbec som netušila prečo, ale potom mi povedala toto!

Každá kultúra na svete má svoje tradície. Niektoré sú podobné tým našim a niektoré sú úplne odlišné. V každej krajine sa nájdu takí, ktorí zvyky dodržiavajú striktne a naopak takí, ktorí majú svoje vlastné pravidlá a už vôbec neverí na povery a babské povedačky. Aj keď nie som poverčivá, na babičkine bylinky či rady a recepty nedám nikdy dopustiť. Už odjakživa bola žena tou, ktorá sa starala o rodinný krb a hovorí sa, že aká je pani domu, taká je aj jej domácnosť.

Vedeli ste, že aj špinavý riad má svoj vlastný význam?
Podľa tradíciu by ste nemali umývať riad u nikoho iného a tiež dať pozor, aby sa špinavého riadu vo Vašej domácnosti nedotkol žiadny známy, ani nikto iný, okrem členov Vašej rodiny. Hovorí sa totiž, že keď pani domu umýva riad, očisťuje tým rodinu od sebectva a chamtivosti.

Každý dom, a teda domácnosť je špecifická a má svoju vlastnú energiu. Hovorí sa, že každý jeden hosť, ktorého k sebe pozvete, zanechá na všetkom, čoho sa dotkne, kúsok tej svojej energie. To je samozrejme úplne prirodzené a vôbec to neznamená, že by ste nemali k sebe nikoho pozývať. Avšak súčasťou každej návštevy je pohostenie, po ktorom zostane v dreze kopa špinavého riadu.

Ak sa Vám niekto ponúkne, že Vám s ním veľmi rád pomôže, zdvorilo odmietnite!
Vysvetlenie spočíva v tom, že očistenie riadu symbolizuje bohatstvo a prosperitu. No a tým, že by ste túto úlohu prenechali „cudziemu“ človeku, všetko Vaše šťastie odíde s ním.

Ak máte veľkú rodinu, často sa u Vás konajú stretnutia priateľov, alebo umývanie riadu jednoducho nie je Vašou obľúbenou činnosťou, investujte radšej do umývačky. Okrem toho, že sa tým vyhnete domácim hádkam o tom, kto je dnes na rade, aj tým domov prinesiete ekonomické a úsporné riešenie, ktoré Vám získa aj nejaký čas pre seba.

Namiesto drhnutie tanierov si môžete prečítať knihu či sa pozrieť na obľúbený seriál a vyhnete sa tým ponuke od priateľov, ktorí by Vám v dobrej viere chceli s umývaním pomôcť. Umývačka Vám tiež vyrieši ďalší problém, a to poveru, že špinavé riady v ľavej časti dreze vyháňa peniaze a šťastie z bytu pri každom otvorení dverí.

Takto môžete hneď po zbierané tanierov a pohárov zo stola všetko poskladať do Vášho pomocníka a vrátiť sa k hosťom alebo rodine. Koniec koncov, nejde len o povery a šťastie Vašej rodiny, ale aj o hygienu a baktérie. Čím skôr bude riad umytý, tým skôr budete mať túto povinnosť za sebou a môžete sa venovať svojim blízkym či priateľom.

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com