Cestujete ako spolujazdec s vyloženými nohami na palubnej doske? Pozrite si toto video a už to nikdy neurobíte!

Prepravu autom pokladá väčšina ľudí za samozrejmosť a mnoho krát zabúdajú na to, že je to najnebezpečnejší spôsob dopravy. Samozrejme platí to, že keď sa jazdí predpisovo, riziko nebezpečenstva sa tým znižuje, avšak v aute treba byť vždy maximálne opatrný. Riskovanie, prekračovanie najvyššej povolenej rýchlosti a robenie hlúpostí sa na ceste nemusí vyplatiť a skončiť dobre.

Ako vieme, vodič auta je vždy prinútený v aute sedieť disciplinovane a nemá veľa možností, ako si sedenie pri jazde urobiť pohodlnejším. Toto však neplatí o spolujazdcovi, ktorý má na vytvorenie si väčšieho komfortu počas jazdy väčšie možnosti. Sklápanie sedačky, prípadne posúvanie si sedačky dozadu je úplne bežné a nijakým spôsobom to spolujazdca neohrozuje.

Niektorí ľudia si však pre ešte väčšie pohodlie zvyknú na palubnú dosku vykladať nohy a cestovať tak aj dlhšie trasy vo väčšej rýchlosti. Napadlo vám niekedy, že takéto cestovanie vám môže ohroziť život, alebo aspoň minimálne zdravie na celý život? Na videu je simulácia situácie, ktorá by sa stala, ak by ste havarovali s nohami vyloženými na palubnej doske.

Nie vždy sa musí stať, že by ste pri takejto nehode prišli o život, avšak vždy pri takýchto situáciách dochádza k vážnym zlomeninám a trvalým následkom. Pri náraze sa v aute aktivujú airbagy, ktoré vaše nohy vyložené na palubnej doske prudkou silou posunú smerom k vám, čo sa vám môže stať osudným.  Ak aj vy zvyknete cestovať týmto spôsobom, pozrite si video a premyslite si, či si nohy na palubnú dosku vyložíte aj nabudúce.

ZDROJ: facebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com