Cesnak a detoxikácia organizmu? Pozrite sa, ako sa dokáže cesnak vysporiadať s mnohými ochoreniami lepšie než lieky

Zdieľajte článok na

V dobe zdravého životného štýlu a fitnes mánie je čoraz viac a viac ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí sa vracajú k staromodným spôsobom na obnovu zdravia, krásy a silu ducha. Aj z tohto dôvodu sú ľudové prostriedky dnes tak populárne.

Ak budeme hovoriť o jeho obsahu živín, tak zahŕňa:

  • Esenciálne oleje
  • Organické kyseliny
  • Sacharidy
  • Enzými
  • Proteíny
  • Herbicídy a fungicídy
  • Vitamíny (C, B1, B2, B5, B6, PP a cholín)
  • Glykozidy
  • Minerálne látky (vápnik, fosfor, sodík, horčík, selén, zinok, železo)

Cesnak je korenina so štipľavým zápachom a charakteristickou chuťou, pomôže tým, ktorí chcú, aby ich vonkajšia krása bola odrazom ich vnútorného zdravia.

Bonus č. 1: Odstránenie zápachu z úst

Môžete pochybovať o kvalite cesnaku dovážaného z Číny, no nezabúdajte na čínsku medicínu. Už odpradávna každý jej obyvateľ vedel, ako postaviť svoje telo na nohy. Stačí, ak budete cesnak cmúľať každé ráno pred raňajkami. V prípade, že si nie ste istý, či to skutočne potrebujete, sledujte vaše ranné pocity. Ak cítite v ústach nepríjemnú chuť alebo zápach, začnite cmúľať strúčik cesnaku po dobu 30 minút. Potom ho vypľujte, naraňajkujte sa, umyte si zuby a keby zápach stále pretrvával, začnite žuvať 1 kávové zrnko alebo petržlenový list.

Bonus č. 2: Zvýšenie hladiny hemoglobínu

Anémia – jeden zo stavov organizmu, ktorý sa ťažko určuje na prvý pohľad. Nejde o samotné ochorenie, ale len o príznak iného závažnejšieho ochorenia. Vitamínové doplnky v podobe železa pomáhajú, ale nie tak ako cesnak. Cmúľajte ho 30 minút každý deň po dobu jedného mesiaca a potom sa obráťte na špecialistov. Výsledky vás určite príjemne prekvapia!

Bonus č. 3: Zlepšené trávenie

Nadváha môže byť príčinou nespavosti a nízkeho sebavedomia najmä u nežnejšieho pohlavia. Ak máte pocit, že ste už urobili skutočne všetko a kilogramy navyše nechcú odísť, skúste niečo menej tradičné. Užitočné zlúčeniny v cesnaku neutralizujú infekcie, znižujú hladiny glukózy, pracujú na odstraňovaní karcinogénov a normalizujú obsah cholesterolu.

Otázka na koniec znie: Prečo si na cesnak spomenieme len vtedy, až keď sa už u nás objavili prvé príznaky chrípky?

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like