Cení si vás dostatočne váš partner? Budete to vedieť podľa týchto piatich znakov!

Podľa týchto znakov, budete jasne vedieť, či to má zmysel:

Nešetrí pochvalami:
Práve partner by mal byť človekom, ktorý vás podporuje v každom rozhodnutí. Pochváli vás, keď ste niečo významné dosiahli alebo vám hovorí slová útechy, keď sa niečo pokazí. Nálady majú všetci rôzne a sú ľudia, ktorých dokáže rozhádzať aj maličkosť, no vždy je potrené dať tomu druhému najavo, že je tu pre vás a môžete sa na neho kedykoľvek spoľahnúť.

Hovoríte spolu o spoločnej budúcnosti:
Aj budúcnosť patrí medzi dôležité faktory úspešného vzťahu. Ak ju s vami neplánuje, tak to nemôže byť dobrým znakom. Možno iba strávi večer s priateľmi, no ani mu nenapadne vziať vás so sebou. Je to len maličkosť, ktorá môže prerásť až do takej mieri, že v hlave už nosí cieľ  rozchodu. Plánovanie inšpiruje a núti toho druhého spoznávať vás.

Neponižuje:
Rešpekt je vo vzťahu jednou z tých najvýznamnejších hodnôt. Pokiaľ u jedného z partnerov chýba, opäť nie je niečo v poriadku. Povyšovanie sa nad ostatných je hrozné už dosť samo o sebe, nieto keď vás ponižuje človek, ktorý tvrdí, že vás miluje.

Dôveruje vám:
Klamstvá alebo, inak povedané, zamlčané pravdy sú vo vzťahu vždy zlým znamením. Pokiaľ má váš partner neustálu potrebu zatajovať vám, kde je, či s kým je, znamená to, že dôvera váš vzťah zďaleka obchádza. Úprimné rozhovory dokážu veľa vecí zmeniť a netreba sa im za každú cenu vyhýbať.

Nie je sebecký:
Nikto predsa nechce, aby jeho polovička myslela výlučne na seba. Deliť sa o drobnosti a malé darčeky posúva vzťah dopredu. Veď predsa raz má jeden a inokedy druhý. To dobré, no aj to zlé sa človeku vždy vráti, takže malichernosť by mala ísť v tomto prípade bokom.

ZDROJ: prozeny.blesk.cz

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com