Celý čas ste to mali pod nosom. Dajte konečne zbohom povlaku a zažltnutým zubom, toto vám pomôže rýchlo a účinne!

Pitie priveľa kávy, fajčenie či nepravidelné čistenie zubov spôsobuje zažltnutie našej zubnej skloviny. Na trhu je niekoľko bieliacich zubných pást, ktoré sú vo väčšine prípadov len zbytočne predražené, pretože účinok sa vôbec nedostaví. Preto vám chceme ukázať rôzne alternatívy, ktorými môžete tieto bieliace zubné pasty nahradiť.

Klinčeky:

Toto korenie je používané ako účinný prostriedok proti bolestiam zubov. Tiež bojuje proti mikróbom v ústach. Rozdrvte klinčeky (alebo si kúpte hotový prášok), pridajte trochu olivového oleja a aplikujte zmes na škvrny. Výbornou radou je pravidelné žuvanie klinčeka na odstránenie zápachu a zabíjanie baktérií. Skúste to miesto bežnej žuvačky.

Sóda a soľ:
Sóda na pečenie má silný antibakteriálny prostriedok, ktorý pomáha pri odstraňovaní zubného povlaku. Práve preto je ideálna práve na čistenie zubov. Stačí len zmiešať 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy so štipkou soli. Následne do nej ponorte navlhčenú zubnú kefku. Dôležité však je, aby ste to neopakovali viac ako jedenkrát do týždňa, pretože si môžete vážne poškodiť zubnú sklovinu.

Pomarančová kôra:
Vo všeobecnosti všetky šupky z citrusového ovocia obsahuje kyselinu. To znamená, že pomáhajú pri odstraňovaní škvŕn na sklovine. Stačí, ak si len budete trieť zuby s bielou časťou kôry po dobu 2-3 minút. Tento proces môžete opakovať aj niekoľko krát týždenne.

Citrónová šťava:
Citrónová šťava nie len že odstraňuje povlak, ale taktiež dokonalo bieli zuby. Pre lepši účinok skúste použiť šťavu priamo z kôry. Ponorte zubnú kefku do citrónovej šťavy a jemne prejdite po zuboch. Následne to dobre opláchnite. Dávajte si však pozor, pretože citrónová šťava je veľmi silná látka. Opakujte to len raz za dlhšie obdobie.

Sezamové semienka:
Zoberte si do úst plnú hrsť sezamových semienok a dobre premiešajte. V ústach si vytvorte konzistenciu podobnú zubnej pasty. Potom túto vytvorenú zubnú pastu používajte so suchou zubnou kefkou. Opakujte 2krát týždenne.

Jahody a paradajky:
Ak sú pre vaše zuby citrusy príliš citlivé, jahody a paradajky sú ideálnou alternatívou. Stačí ak si vyberiete jedno z nich, vyberiete dužinu a nanesiete na zuby. Po 5 minútach si ústa prepláchnite.

Kokosový olej:
Vložte si do úst 1-2 lyžice kokosového oleja a preplachujte si to v ústach po dobu 10-15 minút. Následne to vypľuvnite a vypláchnite si ústa teplou vodou.

Aloe vera a glycerín:
Zmiešajte 1 lyžicu Aloe vera, 4 lyžičky rastlinného glycerínu, 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 4 lyžice sódy na pečenie v hrnčeku s vodou. Premiešajte to tak, aby sa to konzistenciou podobalo na zubnú pastu. S touto vytvorenou pastou si umývajte zuby 1 krát denne. Ak uvidíte nejaké výraznejšie zmeny, stačí tak raz za 3 až 4 dni.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: brightside.me

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com