CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE na Slovensku: Ako a kde sa dá objednať na testovanie?

Na Slovensku sa uskutoční celoplošné skríningové testovanie. Oznámil to predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Celoplošné skríningové testovanie vláda nazvala projektom „Zachráňme spoločne životy”. Testovanie začne v pondelok 18. januára a bude trvať do utorka 26. januára.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) oznámil, že vláda predĺžila zákaz vychádzania do nedele 7. februára. Od stredy 27. januára sa občania, ktorí nebudú môcť pracovať z domu, budú musieť preukázať negatívnym výsledkom antigénového testu alebo PCR testu. Obmedzenie bude platiť aj pre návštevy prírody, ale len pre občanov od 15 do 65 rokov.

Podľa Krajčího na test nemusia ísť ľudia, ktorí ostanú v domácej karanténe a zákaz vychádzania porušia len v prípade, že potrebujú naplniť nevyhnutné životné potreby. Krajčí plánuje oznámiť výsledky celoplošného testovania v piatok 29. januára. „Následne rozdelíme Slovensko na 37 horších a 36 lepších okresov. V tých 37 horších okresoch sa tento skríning zopakuje a potom od stredy 3. februára sa ľudia z tých okresov budú musieť opäť preukazovať negatívnym výsledkom testu až do nedele 7. februára,“ povedal Krajčí. Testy, ktoré sa budú kontrolovať od 7. februára nesmú byť staršie ako sedem dní.

Od 18. januára do 27. januára prebieha na Slovensku CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE, na ktoré môžete využiť RT-PCR testovanie alebo antigénové testovanie.

OBJEDNAŤ SA NA TESTOVANIE

Pred RT-PCR testom je potrebné dodržať tieto zásady:
✅ prísť nalačno a bez predchádzajúceho použitia kloktadiel, zubnej pasty alebo iných dezinfekcií
✅ pred výterom nefajčite
✅ pred výterom si úplne vyprázdnite nos a vykašlite sa.
ℹ️ Výsledok testu obdržíte do 3 dní.
ANTIGÉNOVÝ TEST
ℹ️ Výsledok testu obdržíte priamo na mieste do cca 30 min.
👉 Zoznam miest na antigénové testovanie https://www.health.gov.sk/?ag-mom
zdroj: SITA, Národné centrum zdravotníckych informácií

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com