Časovaná bomba vo vašom tele: 10 varovných príznakov, že môžete mať parazity v tele a 7 potravín, ktoré vám pomôžu sa ich zbaviť.

Spread the love

Jedna tretina populácie má parazity v zažívacom systéme. Parazity v systéme môžu byť príčinou mnohých zdravotných problémov a nepriaznivých účinkov na zdravie.

 

Toto je 10 najbežnejších príznakov, že máte parazity v tele:

 • Bolestivé svaly a kĺby
 • Problémy pri spánku a prebudenie počas noci
 • Anémia s nedostatkom železa
 • Únava, apatia a depresia
 • Neznáma zápcha, hnačka, plyn alebo príznaky IBS
 • Tráviace problémy
 • Cestovná hnačka počas cestovania
 • Zuby brúsiace počas spánku
 • Podráždenie kože, žihľavka, vyrážky, ekzém alebo rosacea
 • Trvalý hlad, dokonca aj po jedle

Napriek tomu, ak sa stretnete s týmito príznakmi, nemusíte robiť paniku, pretože existujú účinné prirodzené prostriedky na odstránenie parazitov z tela.

Kde na vás striehne nebezpečenstvo?

V prvom rade, sú to potraviny a voda. Kontaminovaná, hnojená pôda je príčinou infikovania potravín, ale aj hospodárskych a iných zvierat. Dbajte o pitie overenej vody!

Obľubujete sushitatarák, či červené mäso? Majte sa na pozore, lebo s nimi ste na najkratšej ceste k možnej nákaze! Nie nadarmo by sme mali všetky potraviny dôkladne umývať, aj správne tepelne spracovať.

Ďalším zdrojom sú zvieratá. Či sú to psimačky, alebo iné domáce zvieratá, všetky musia byť pravidelne odčervované a kontrolované. No nie vždy sa tieto postupy správne dodržujú, alebo tieto opatrenia zlyhajú.

Váš psík môže vonku ňuchať cudzie psie výkaly, vŕtať sa v pôde, i rôznych norách. Okrem labiek, aj na ňufáku a jazyku môže preniesť vajíčka parazitov až k vám domov.

Preto nie je práve najvhodnejšie, aby ste bozkávali svojich miláčikov a nechali sa od nich oblizovať. A ak predsa, tak si potom dôkladne poumývajte ruky či tvár.

7 potravín, ktoré vás zbavia parazitov

Nasledujúcich sedem bylín poskytuje rýchle účinky, takže ich môžete pridať do vašej stravy, alebo dokončiť parazit vyčistiť niekoľkokrát ročne.

 1. Klinček

Klinček je nevyhnutný, zničí vajcia, ktoré v črevách zanechajú červy. Má silné antivírusové, antibakteriálne, antifungálne a antimikrobiálne vlastnosti. Pridajte ho do pečiva, rôznych jedál, čajov, nálevu a muštu.

 1. Cesnak

Cesnak je najsilnejším prírodným antibiotikom, ktorý ponúka silné antibakteriálne, antiparazitárne, antivírusové, antifungálne a protirakovinové účinky. Jedzte cesnak surový, pridajte ho do zelených džúsov, alebo ho len pridajte do varených jedál.

 1. Oreganový olej

Oreganový olej je ďalším účinným spôsobom, ako zabiť parazity v systéme. Je bohatý na antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu voľných radikálov a majú silné protiparazitické, antivírusové, antibakteriálne a antifungálne vlastnosti. Môžete ho použiť ako esenciálny olej, čaj alebo tinktúru.

 1. Orechy 

Orechy a zelené trupy čierneho orecha (Juglans nigra) čistia črevá a krv. Šťava zo zelených orechov ničia parazity a trup z čierneho orecha ošetruje plesňové infekcie.

Používajte ju vo forme tinktúry.

 1. Tymián

Tymian ničí parazity v črevnom trakte, stimuluje týmus, ktorý je hlavnou žľazou imunitného systému a posilňuje prirodzené obranné mechanizmy organizmu. Pridajte ju do jedla, či už suchého alebo čerstvého, a užite si jeho výhody.

 1. Čínsky Goldthread

Goldthread (Coptis chinensis) je prospešná bylina bežne používaná v tradičnej čínskej medicíne.

Obsahuje berberin, ktorý poskytuje širokospektrálne antimikrobiálne vlastnosti a účinne lieči bakteriálne, parazitárne a kvasinkové infekcie. Pripravte čaj z tejto bylinky a odstráňte parazity z vášho tela.

 1. Palina

Malé žltozelené kvety tejto rastliny (Artemisia absinthium) a jej listy upokojujú žalúdočné problémy a liečia črevné červy. Je tiež silným antimikrobiálnym činidlom. Pripravte čaj a pite čistiaci čaj, aby ste sa s problémami s parazitmi nikdy nestretli.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like