Čaká nás ďalšie celoplošné testovanie v decembri, znovu zrejme bude nútené, uviedol Igor Matovič

V decembri by mali na Slovensku prebehnúť ďalšie kolá testovania na koronavírus. Po rokovaní vlády to potvrdil predseda vlády Igor Matovič.

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti pracovať a podobne. 

Prvé kolo by malo byť celoplošné, v druhom kole by sa testovali iba regióny, kde bude epidemiologická situácia horšia.

Tretie kolo by sa týkalo regiónov, kde situácia vyjde najhoršie aj po druhom kole testovania. Je to podľa premiéra v súlade s odporúčaniami odborníkov, ktorí navrhujú sústrediť sa na regióny, kde situácia „horí“. Ďalšie informácie by mali predstavitelia vlády predstaviť v najbližších dňoch.

Predseda vlády Igor Matovič dnes uviedol, že Slovensko čaká ďalšia plošné testovanie. Bližšie informácie by mali byť publikované v najbližšom čase. Súhlasili s tým vraj všetci ministri.

„Keď chceme zastaviť nárast epidémie, tak musíme opäť nabrať odvahu urobiť plošné testovanie,“ povedal Matovič.

„Keď uvidíme, že sa ľudia nechcú zúčastniť dobrovoľného testovania, budeme rozmýšľať, či nepôjdeme cestou ako predtým,“ povedal premiér na margo (ne)dobrovoľnosti s tým, že v hre je aj decembrový lockdown, čo je podľa neho najhoršie riešenie pre slovenskú ekonomiku.

„Poďme všetko urobiť preto, aby sme mali normálne Vianoce,“ mieni Matovič. Pozornosť bude teraz vláda sústrediť na získanie dostatočného množstva antigénových testov.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com