Bude alebo nebude celoplošné testovanie? Matovič odkázal samosprávam, že sa majú na testovanie pripraviť!

Vláda mala už vo štvrtok rozhodnúť o tom, ako bude prebiehať celoplošné testovanie, ktoré premiér Igor Matovič (OĽaNO) plánuje uskutočniť počas víkendu 23. a 24. januára. Zasadnutie však zrušili a presunuli na piatok.

 

Kabinet zasadal od rána, ale najprv nebolo jasné, o čom sa rokuje, pretože na stránke úradu vlády nebol uvedený program.

Video: Tlačová konferencia premiéra Matoviča po rokovaní vlády

Definitíva o testovaní padne v sobotu

Ako prvý rokovanie vlády tesne po druhej hodine popoludní opustil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a uviedol, že sa výrazne v téme celoplošného testovania posunuli, blížia sa k rozumnému kompromisu a definitívna padne v sobotu. „Pokiaľ nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič,“ dodal s tým, že viac detailov neprezradí.

Ešte v piatok pritom podľa Sulíka dostanú finálny návrh uznesenia vlády od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) a podpredsedu vlády pre legislatívu Štefana Holého (Sme rodina). „Viac detailov zo mňa nedostanete,“ doplnil.

Premiér Matovič po rokovaní vlády odkázal samosprávam, že sa majú na testovanie pripraviť.

Zvýšenie kapacity odberových miest

Z návrhu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), ktorý v piatok schválil kabinet vyplýva, že kapacity mobilných odberových miest sa zvýšia a zriadiť sa majú aj nové.

Rezort má ešte v piatok vyhlásiť verejný návrh na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri ich zriaďovaní a prevádzkovaní. Minister financií má na tento účel navýšiť limit výdavkov rozpočtu kapitoly ministerstva zdravotníctva.

V koalícii údajne nie je na celoplošnom testovaní zhoda a presadzuje ho iba premiér Igor Matovič a jeho hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Sulíkovci, Sme rodina a strana Za ľudí sú skôr za testovanie v najviac postihnutých regiónoch.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com