Britské dievčatko Lula sa postavila na vlastné nohy už vo svojich 8 týždňoch. Bábätko svojou zručnosťou zaskočilo nielen rodičov.

Spread the love

Keď britský pár Tezra Finn-Johnston a Emily Derricková opúšťali 31. januára pôrodnicu, ešte netušili, aké mimoriadne majú bábätko. Ich dievčatko Lula si prvýkrát stúpla vo svojich 8 týždňoch, v 15. týždni života potom dokázala stáť bez cudzej pomoci. Tezra a Emily sa domnievajú, že nebude dlho trvať a ich bábätko začne tiež samo chodiť.

 

Státie na vlastných nožičkách malú Lulu veľmi baví

Malá Lula má zrejme svoju hlavu. Toto dievčatko, ktoré sa narodilo 31. januára v britskom Kingswoode, sa prvýkrát postavilo na vlastné nohy už v 8. týždni svojho života. Kým deti si bežne začínajú stúpať medzi 9. a 12. mesiacom života, Lula ich v tejto zručnosti predbehla. Už od svojich 15. týždňov dokonca vie stáť bez cudzej pomoci.

K tejto činnosti ju pritom žiaden z rodičov nenúti, dospela k nej sama celkom prirodzene. “Keď mala Lula zhruba mesiac, strašne zúrila. Aby sa upokojila, skúsila som ju mierne posadiť na moje koleno. Namiesto, aby si sadla, zaprela sa zadočkom o mojej koleno a stála na nôžkach. Evidentne ju táto činnosť upokojila, “ smeje sa Lulina mamička Emily.

Rodičia nepoznajú žiadne ďalšie bábätko, ktoré by dokázalo to, čo Lula

O pár týždňov neskôr si Lula s pomocou svojej mamičky Emily stúpla ešte niekoľkokrát. “Vždy, keď malá zúrila, zdvihla som ju a postavila na nožičky. Razom bola šťastná a spokojná. Už v 8. týždňoch dokázala sama udržať rovnováhu, “ opisuje Emily.

Od svojich 15. týždňov už Lula stojí sama bez cudzej pomoci. Evidentne sa v tom, čo robí vyžíva, a podľa spokojného výrazu ju táto na bábätko neobvyklá činnosť veľmi baví. Paradoxne ani Luliny rodičia nepoznajú vo svojej rodine ani vo svojom okolí bábätko, ktoré by v ranom veku dokázalo niečo podobné ako ich dcéra.

“Naša Lula veľmi miluje, keď sa môže sama postaviť na nohy. A my jej pri tom, čo rada robí, len asistujeme. Keď som ju takto samotnú skúsila prvýkrát postaviť bez cudzej pomoci, smiala sa na mňa a bola šťastná. Zakaždým, keď túto jej obľúbenú činnosť opakujeme, tvári sa pri tom veľmi dôležito. Skrátka, ako by chcela ukázať, čo všetko už vie, “ hovorí mama Emily.

You Might Also Like