Boli to opatrovateľky, často dámy v rokoch, tvrdí Krajniak o návštevách Borisa Kollára

Minister práce Milan Krajniak diskutoval s poslancom Erikom Tomášom aj o návštevách predsedu parlamentu.
Deti rodičov, ktorí by nesúhlasili s ich otestovaním na prítomnosť nového koronavírusu, by mohli vo vzdelávaní pokračovať naďalej dištančnou formou. V relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Ten sa vyjadril aj k návštevám, ktoré mal Kollár v nemocnici.

Systém výučby by sa podľa neho dal nastaviť aj tak, aby sa hodina realizovala prezenčne aj dištančne zároveň. Jeho oponent v diskusii, nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v strane Hlas-SD Erik Tomáš, by sa však namiesto testovania detí a ich príbuzných radšej priklonil k otváraniu škôl tam, kde to dovoľuje epidemiologická situácia.

Krajniak hovorí o pozitívnom príklade

“Školy, ktoré sa teraz idú pretestovať spolu s rodičmi a príslušníkmi domácností – tam je ľudí viac ako jeden milión, možno 1,5 milióna, a ja to veľmi podporujem,” povedal Krajniak na margo toho, že riešeniami situácie s pandémiou nového koronavírusu sú buď len lockdown, alebo masívne plošné testovanie. Ako pozitívny príklad uviedol testovanie v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS), kde plošné testovanie rezort práce vykonáva od septembra v pravidelných intervaloch. “Na základe toho sa nám darí zachytávať tie ohniská oveľa skôr, ako by sa rozrástli do vážnejších priebehov,” spresnil.

Ako uviedol Tomáš, on by sa v kontexte otvorenia škôl prikláňal skôr k semaforu z dielne šéfa rezortu školstva Branislava Gröhlinga (SaS). “Že tie školy by sa otvárali podľa toho, v akom regióne je aká úroveň nákazy,” dodal Tomáš s tým, že to však ministrovi podľa jeho slov “zhodil zo stola” premiér Igor Matovič (OĽANO) pre koaličné nezhody so stranou SaS. Podľa Tomáša by sa z toho nemala robiť revolúcia, deti na prvom stupni základných škôl do školy chodia a poslanec tvrdí, že on nejakú zvýšenú nákazu nebadá.

Diskutéri sa vrátili aj k návštevám predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v nemocnici. Tomáš kritizoval, že si Kollár v čase zakázaných návštev v nemocniciach do izby “vodí dámske návštevy”. “Tie dámske návštevy, to boli opatrovateľky, to boli často dámy v rokoch,” reagoval Krajniak.

Kollárove návštevy

Dámske návštevy Borisa Kollára v nemocnici boli opatrovateľky, tvrdí Krajniak (Sme rodina). „Boli to dámy v rokoch.“ Minister hovorí, že Kollára navštevovali dve staršie ženy a predsedov brat.

Bol som osobne pri tom, ako kŕmili predsedu Kollára, keďže sa nemohol hýbať,“ uviedol minister.

Tomáš kritizoval, že si Kollár v čase zakázaných návštev v nemocniciach do izby “vodí dámske návštevy”. A návštevy prechádzali samostatnými priestormi a neprišli do kontaktu s inými pacientmi.

“Tie dámske návštevy, to boli opatrovateľky, to boli často dámy v rokoch,” reagoval Krajniak.

Odkazuje na to, že v Nemocnici sv. Michala sa predtým liečil predseda jeho strany Hlas Pellegrini, takže tamojšiu situáciu poznajú.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com