Bezdomovec bol za svoje krásne gesto ocenený rovnako krásnym spôsobom!

Nie po prvýkrát sme zistili, že tí, ktorí majú najmenej, sú najviac ochotní pomáhať iným.

To je aj prípad bezdomovca zo Salt Lake City. Keď ho na kraji cesty uvidel muž Angel Janes, zastavil auto a spýtal sa, či niečo nepotrebuje. Bezdomovec mal na krku zavesenú kartónovú škatuľu s písomnou žiadosťou o nejaké drobné alebo ponuku práce. Angel mu mohol ponúknuť iba cigaretu, ale aj tú vďačne prijal. Janes si všimol, že neznámy drží v náručí niečo malé zabalené v roztrhanej deke.

Ukázalo sa, že muž našiel na ulici opusteného psa čivavy, ktorý mrzol od zimy. Ron, ako sa bezdomovec volá, bol svedkom toho, ako psa vyhodili z auta na ulicu. Jeho majiteľ išiel ďalej, akoby sa nič nestalo.

Angel sľúbil Ronovi, že mu pomôže nájsť domov – sám sa ho ujať nemohol. Ochotná osoba sa rýchlo našla. Kathleen Dahlmannová poskytla psovi nielen domov, ale chcela urobiť niečo aj pre Rona. Reakcia bezdomovca ju úplne prekvapila!

Ron… sa rozplakala od radosti nad správou, že psík neskončí na ulici ako on. Nová majiteľka Lucky Louieho, ako čivavu pomenovala, však nemohla na bezdomovca so zlatým srdcom zabudnúť, a tak zorganizovala kampaň na získanie peňazí pre Rona. Bola úspešná, aj keď zatiaľ v malom meradle. Nikto však nevie tak dobre ako ľudia žijúci na ulici, že aj tá najmenšia pomoc má cenu zlata.

Ron mohol stráviť niekoľko nocí v ubytovni a dostal ako darček telefón, aby s ním boli v kontakte tí, ktorí mu chcú pomôcť. Doteraz sa im pre neho podarilo vyzbierať 3000 dolárov, čo je dobrý začiatok jeho návratu do normálneho života. Ron dúfa, že si nájde prácu a potom si bude môcť sám vziať psa. Držíme mu palce!

Pošlite to ďalej.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com