Beštiálny prípad: 47-ročný Michal sa pokúšal zavraždiť spiacu dôchodkyňu petangovou guľou

Až doživotný trest odňatia slobody hrozí v prípade preukázania viny pred súdom 47-ročnému Bratislavčanovi Michalovi, ktorému už vzniesol vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.
Obvinený muž mal v pondelok (07.06.2021) krátko pred 01.00 h pristúpiť v jednom z bytov obytného domu k posteli, kde spala 69-ročná žena. S petangovou guľou, ktorú držal v ruke ju udrel do spánkovej oblasti hlavy, pričom sa chcel opätovne pokúsiť o ďalší úder guľou.
Nakoľko sa na následky úderu žena zobudila, od svojho konania upustil. Na miesto tejto udalosti, ktoré sa nachádzalo v jednom z bytov v bratislavskej mestskej časti Rača, boli privolaní policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí muža obmedzili na osobnej slobode.
Žena utrpela okrem psychickej traumy aj zranenia, ktoré si vyžiadali jej prevoz do jednej z nemocníc. Muža policajti eskortovali na policajné oddelenie, kde s ním boli vykonané potrebné úkony v zmysle zákona. Po ich vykonaní bol umiestnený v cele policajného zaistenia.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v tejto súvislosti spracoval aj podnet k návrhu na vzatie obvineného muža do väzby.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com