Barbarstvo Putinovej vojny proti Ukrajine: Pri ostreľovaní mesta Mariupol zahynul iba 18-mesačný chlapček!

Barbarstvo vojny Vladimíra Putina proti Ukrajine sa ukázalo v celej svojej hrôze. V čase intenzívneho bombardovania Mariupola silami Kremľa sa objavili ničivé zábery lekárov, ktorí sa horúčkovito snažia zachrániť chlapčeka zabitého ruským ostreľovaním.

Vidíme plačúceho otca, ktorý drží svojho mŕtveho syna v pôrodnici premenenej na nemocnicu.

Od vypuknutia vojenského konfliktu na Ukrajine, ktorý vyvolal ruský prezident Vladimir Putin, prežívajú tamojší obyvatelia strašné dni a noci. Nikto z nich za to nemôže, nikto z nich vojnu nechcel, ale teraz pociťujú neopísateľnú bezmocnosť a veľký strach z toho, čo bude nasledovať.

Zábery zničených domov, trosiek a plaču obleteli celý svet. Na ukrajinské mestá dopadajú rakety.

Vidíme to najhoršie z vojny, vidíme mŕtve deti.

Srdcervúce fotografie ukazujú zúfalú matku Marinu a jej priateľa Fedora, ako smútia a objímajú mŕtve telíčko chlapčeka Kirilla, ktoré leží na nosidlách v nemocnici v obliehanom meste.

V sobotu ráno Moskva súhlasila s vytvorením humanitárnych koridorov v Mariupole a Volnovache, ale podľa úradov okamžite porušila prímerie. Mariupolská radnica uviedla, že evakuácia civilistov sa v súčasnej situácii odkladá, informovala agentúra AFP.

Podľa RBK Ukrajina starosta uviedol, že v meste utrpelo zranenia už 300 ľudí. Predtým upozornil, že v dôsledku pokračujúceho ostreľovania nie je možné zistiť presný počet zranených.

Rastie aj počet obetí vrátane malého Kirilla, ktorý nemal ani dva roky. Agentúra Reuters zachytila okamihy, keď sa ho zdravotnícky personál pokúšal v nemocnici zachrániť, ale nepodarilo sa mu to.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: news.sky.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com