Babský recept, ktorý vás ochráni pred zápalom dutín, prechladnutím či nádchou už za 1 minútu!

Stačí nám na to len jedna minúta. Chladné obdobie nám prinesie každý rok i obdobie ochorení. Je to obdobie, ktoré sa spája s upchatým nosom, ktorý je každodennou záležitosťou. Často sa stáva, ľudia pri prvých príznakoch ochorenia hneď utekajú do lekárne. Alebo využijú všetky babské recepty.

Avšak pri liekoch sa dostávame do bludného kruhu, pretože ich účinok vyprchá a často sme vďaka okoliu opäť na začiatku ochorenia. Existuje však aj náprava v podobe výplachu nosa, ktorý zmenšiť opuch sliznice práve vďaka roztoku, ktorý sa využije pri jeho realizácii. Tak sa nahromadený hlien odstráni a znižuje sa aj množstvo vylučovanej tekutiny.

Táto procedúra, ktorú ponúkame, respektíve ktorú uvádzame vám môže pomôcť bez špeciálnych pomôcok a prístrojov. Naviac výsledok tejto procedúry v domácom prostredí nie je o nič horší ako ten, ktorý absolvujete u lekára. Aby ste však boli zbavení nachladenia chrípky, musíme nos prečisťovať aspoň tri až štyri krát denne a to hodinu po jedle. K tomu si môžeme dokúpiť i lieky z lekárne alebo si ho môžeme pripraviť podľa nasledujúceho receptu i doma.

Potrebujeme k tomu pol litra minerálne vody a lyžičku morskej alebo himalájskej soli, prípadne aj vhodnú nádobu. Zohrejeme vodu na 40 stupňov a dávame pozor jednak na prípravu, ale aj nato, aby sme si prípadne horúcou vodou neporanili sliznicu nosa. Horúca voda slúži iba na to, aby sa dobre rozpustila soľ.

Nos je však možné premyt i slabším odvarom z byliniek, napríklad  ide o šalviu. Musíme si však uvedomiť, že výplachy nosa má však aj kontraindikácie, ako je napríklad ochorenie patriace medzi akútne a to zápal stredného ucha, hnisavý zápal nosných dutín, pravidelne krvácanie z nosa, ale aj výrastky v nose, alergie na zložky roztoku. Napríklad ide o silný roztok zo soli, alebo alergie na všetky alebo všelijaké bylinky, ktoré roztok pre výplach nosa obsahuje.

Existujú na to špeciálne pomôcky ako je napríklad konvička na výplach nosa. Je to moderný a novodobý spôsob výplachu nosa, naše mamy však používali obyčajnú striekačku, ktorá je dostupná v každej lekárni.

Toto denné preplachovanie nosa roztokom má hneď niekoľko funkcií. Prvá funkcia je preventívna, teda preplachovanie nosa chráni pred vírusovými infekčnými ochoreniami, alebo uvoľnenie upchatého nosa. Logicky je teda možné, aby sme si vsugerovali, že človek ktorý si denne preplachuje nos je zdravší. Pravdu však je, že posilňuje imunitu, a to viac menej odstránením choroboplodných zárodkov v našej sliznici, ale hlavne zvlhčuje a premýva sliznicu a tak chráni naše telo.

Existujú dva spôsoby premývania nosných dutín. Prvý spôsob je, že si necháme fľaštičku zo spreja, do ktorého sa dá doplniť tekutina, a tak aplikujeme roztok do dutín. Druhý spôsob je vyššie spomínaná kanvička.

Zvýšená chorobnosť Juh ľudí je spôsobované aj nadmerným vysušením vzduchom v miestnosti. Vysušený vzduchu v miestnosti príliš vysušuje sliznice nosa, ktoré sú veľmi citlivé neskôr sú náchylné na akékoľvek ochorenie.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj takprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com