Autorka J.K.Rowling dokázala, že je géniom. Skryté fakty z Harryho Pottera o ktorých ste pravdepodobne nevedeli

Harry Potter je knižná séria, ktorá si získala srdcia mnohých čitateľov po celom svete. Hoci máme pocit, že ju poznáme skrz na skrz, vždy nás na nej dokáže niečo prekvapiť. J. K. Rowlingová je výnimočná žena, ktorej fantázia siaha za hranice našej dimenzie. Príbeh, ktorý očarúva nielen mladú, ale aj staršiu generáciu v sebe nesie pár tajomstiev a my sme ich pre vás odhalili!

Zdanlivo bláznivá Trelawney:
Spomínate si na tretiu časť, kedy háda profesorka s vešteckými schopnosťami, že Harry sa narodil v zime? To by nemalo sedieť, keďže sa chlapec narodil v júli. V závere série sa však dozvedáme, že on je v skutočnosti nechtiac vytvorený horcruxom. Skrýva sa v ňom časť Voldemortovej duše. A viete kedy sa narodil Voldemort? Je to 31. Decembra, čiže v zime. Profesorka v Harrym vycítila časť duše Toma Riddla, a tak jej slová ohľadom Herryho narodenia boli skutočné.

Hlbší význam zlatej strely:
Keď Harry stlačil zlatú strelu, ktorú získal od Dumbledora, ukázal sa mu nápis: „Otváram sa na konci“. Ako sme sa však dozvedeli, v príbehu to znamenalo, že to bol čas, kedy bol Harry pripravený na smrť. Vedeli ste však, že táto veta mala aj iný význam? Bitka o Rockfort v poslednej časti sa odohrala roku 1998, čo je zároveň rok, kedy vyšiel prvý knižný diel. To znamená, že sa celý príbeh „otvára na konci“.

Stôl trinástich:
V časti Väzeň z Azkabanu mala profesorka Trelawney mala veľmi dobrý dôvod, prečo nechcela sedieť pri stole o trinástich ľuďoch. Povrávalo sa o ňom totiž, že kto sa prvý z neho zodvihne, ten aj prvý z trinástich zomrie. Vo Fénixovom ráde, je to práve Sirius, ktorý sa z tohto nešťastného stola zodvihne ako prvý. Čo sa s ním následne stalo, je už dobre známe.

Bratia:
Keď sa Harry dostáva v šiestej časti do Dumbledorových spomienok, počuje ho v krčme hovoriť o tom, ako sa dlhé roky pozná a priatelí s barmanom. Ďalší diel na to sa dozvedáme, že tunajším barmanom je Aberforth, brat Dumbledora.

Ničitelia horcruxov:
Na záver tu máme zaujímavosť, ktorá nie je taká ťažká na postrehnutie, no možno ste ju nezaregistrovali. Všimli ste si niekedy, že každý jeden horcrux bol zničený inou osobou? Poďme sa im teda prizrieť bližšie. Riddlov denník zlikvidoval Harry, Gauntov prsteň Dumbledore, Slizolinov medailónik Ron, pohár Helgy Bifľomorovej Hermiona, diadém Heleny z Bystrohlavu Crabbe, horcrux vnútri Harryho sám Voldemort a Nagini zabil Neville.

Teraz, keď už poznáte všetky prepojenia Harryho Poterra, môžete ešte viac oceniť kvalitu tejto knižnej série.

ZDROJ: extra.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com