Ani vo sne by ma nenapadlo, že stačí vymačkať 1 citrón do 1 lyžice olivového oleja a s Vaším telom sa začnú diať divy!

Spread the love

Prírodná medicína získava v poslednej dobe stále viac na popularite. Je to hlavne preto, že za pomerne málo peňazí umožňuje liečiť mnohé choroby, ale bez negatívnych vedľajších účinkov liekov.

 

V dnešnom článku vám ukážeme návod na výrobu jedného jednoduchého domáceho prípravku skladajúceho sa len z dvoch surovín, ktorý má množstvo liečebných účinkov.

Jediné, čo potrebujete urobiť, je skombinovať olivový olej a citrónovú šťavu.

Budete na to potrebovať približne 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a čerstvú šťavu z 1 citróna. Nalejte je spolu do misky a lyžičkou dobre zamiešame. A to je všetko!

Uvedenú zmes si potom rozdeľte na 3 až 4 časti a konzumujte v priebehu dňa, najlepšie pred jedlom na prázdny žalúdok.

Každý deň si pripravte čerstvú zmes.

Teraz sa poďme bližšie pozrieť, na liečbu čoho všetkého môžete tento recept využiť:

 

1) Odstraňuje zápchu

Táto kombinácia pomáha zvlhčiť a premazať črevnú výstelku a tiež aktivuje funkcie žlčníka, čo výrazne zlepšuje trávenie.

Obsahuje tiež množstvo antioxidantov, ktoré stimulujú vyplavovanie toxínov z tela.

 

2) Ochraňuje srdce

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zlepšovať cirkuláciu krvi a odstraňujú nánosy cholesterolu z ciev, čím chráni vaše srdce.

Uvedená zmes tiež obsahuje veľa vitamínov a látok, ktoré v tele potláčajú zápaly.

3) Udržuje zdravá pečeň

Keď sa cítime opuchnutie, bez energie a unavení, je to zvyčajne vtedy, ak máme v tele príliš veľa toxínov.

Pečeň je hlavným detoxikačným orgánom, ktorý zbavuje naše telo väčšiny toxínov. Zdravie pečene je preto základom dobrej telesnej kondície.

 

4) Potláča reumatické bolesti kĺbov

Vďaka svojim protizápalovým účinkom je zmes citrónu a olivového oleja výborným liekom na reumatické problémy a artritídu.

Jednoducho každý deň ráno skonzumujte 1 až 2 čajové lyžičky tohto prírodného lieku a nepotrvá dlho, než začnú vaše bolesti kĺbov postupne miznúť.

 

5) Zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky

Konzumácia uvedenej zmesi má pozitívny vplyv aj na zlepšovanie kvality vašich vlasov, nechtov a pokožky.

Ak chcete umocniť jej účinky na nechty, potom okrem vnútorného užívania ju aj priamo natierajte na nechty a nechajte ju tam pôsobiť 5 až 10 minút.

Vlasom zase pomáha stať sa pevnejšími, zdravšími a lesklejšími. Pôsobí aj proti tvorbe lupín.

Antiseptické vlastnosti citrónov pomáhajú liečiť mnohé kožné problémy. Pripravenú zmes si jednoducho nanášajte na problémové miesta a vyliečte akné, ekzémy a iné kožné problémy.

V prípade, že máte citlivejšiu pokožku, do zmesi použite menšie množstvo citrónovej šťavy.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like