Analytici z Dáta bez pátosu: Za sumu, ktorú sme investovali do antigénového testovania, sme mohli mať 10 nových nemocníc!

Analytici z Dáta bez pátosu priniesli opäť zaujímavé zistenia.

Porovnali vývoj pandémie koronavírusu u našich susedov, konkrétne v Česku a Maďarsku. Upozornili, aké obrovské množstvbo peňazí minulo Slovensko na antigénové testovanie.

Celý status analytikov z Data bez pátosu prinášame v plnom znení tu:

Česko a Maďarsko sú a už aj zostanú na čele rebríčka podľa počtu úmrtí na počet obyvateľov (na 1 milión). Poradie si vymenia a náš južný sused sa potiahne bližšie k 3000 a určite túto hranicu prekoná.
Slovensko je v rovnakej definícii na počte 2500 (pozajtra) a sme spolu s Českom a Maďarskom v TOP5 (mimo malých krajín pod 1 mil. obyvateľov). Ale my vykazujeme úmrtia s oneskorením a dnes ich máme denne viac ako dvakrát tak veľké Česko. Ok.
PCR TESTY: Zaujímavé je, že Maďarsko robí asi len jednu tretinu PCR testov oproti Česku (35%). Maďarsko vykázalo len asi polovicu počtu infikovaných (52%) pri „kvázi“ nižšej pozitivite. Slovensko testuje ešte menej ako Maďarsko, ale náš hlavný hygienik do septembra tvrdí, že testujem dosť. Ok.
II. VLNA Počty úmrtí má ale Maďarsko vyššie pri DVOCH vlnách. Českom malo „vlny“ TRI. Po slušnom vývoji Česko nasadilo „PESa“, hralo sa s ním a asi si pamätáte otvorenie hospod. Maďarsko zavrelo hranice a hotovo. Naše orgány vykazujú do svetových štatistík len „úmrtia na pľúcnu formu kovid“. Ok.
Poslednú vlnu v roku 2021 mali aj Česko aj Maďarsko v rovnakom čase so začiatkom od februára. Maďarsko začalo stúpať na pätinových číslach oproti Česku. Česko vystúpalo na dvojnásobok, Maďarsko vystúpalo na 9 násobok prípadov. Ale Maďarsko menej testuje a tak majú počty infikovaných nízku výpovednú hodnotu. My máme nížším počtom testov ešte nižšie počty pozitívnych. Ok.
ZÁVER – HYPOTÉZA
Vyzerá to tak, že pri oplošťovaní kriviek si tieto krajiny, ale aj Slovensko prešlo rôznymi príbehmi s veľmi podobnými, dokonca s rovnakými výsledkami.
❗️Slovensko si pridalo na rozdiel od uvedených dvoch krajín 30 miliónov Antigénových testov (a stále pokračujeme). Slovensko „odchytilo“ stotisíce „infekčných“ a zabránilo, aby šírili vírus po krajine, čím zabránili tisícom úmrtí, oslávilo v uniformách II. SNP, spustilo atómovú zbraň a napriek tomu, že bývalý minister zdravotníctva hovoril o tom, že ostatné krajiny preberú náš koncept a budú náš úspešný príbeh nasledovať, nič sa nestalo. Našťastie pre nich.
❗️Za sumu 1/4 až pol miliardy eur (lebo ešte máme 20 mil. testov na sklade) sme mohli mať 10 (slovom: desať) takých nemocníc ako je NOVÁ NEMOCNICA V MICHALOVCIACH (eur 40 mil. aj s parkoviskom ako pri Tescu). Ale nebudeme mať ani jednu.

DVE SUSEDNÉ KRAJINY – DVA RÔZNE PRÍBEHY (my len do počtu)

ÚMRTIA: Česko a Maďarsko sú a už aj zostanú na čele rebríčka…

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Streda 21. apríla 2021

 

zdroj: Dáta bez pátosu

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com