Aloe vera na okennej parapete – geniálny spôsob ako si doma vypestovať túto zázračnú rastlinu!

Spread the love

Aloe vera je dôverne známy liečivý pomocník už takmer pre každého z nás. Jej hojivé účinky sú obdivuhodné. Aloe vera pomáha takmer na všetko. Krásne urýchľuje hojenie, pomáha na popáleniny a dokonca aj proti zápche.

Dnes si ukážeme, ako môžete rozmnožiť aloe vera na Vašom okennom parapete a mať tak tento všeliek na dosah ruky vždy, keď to bude potrebné. Pustite sa do toho ihneď. Na rozmnoženie nie je nič, čo by ste nezvládli.

BUDEME POTREBOVAŤ:


kvetináč
Pôdu pre pestovanie kaktusov
Črepy, štrk, alebo keramzit
nôž
aloe
vodu

POSTUP:


1) Nájdite si rastlinu aloe vera, ktorá už má trs aspoň o 4 listoch. Ideálna dĺžka by mala byť zhruba 5 cm.

 

2) Potrebujete získať výhonky a neporušiť pritom korene. Opatrne teda vyberte rastlinu zo zeminy tak, aby k porušeniu nedošlo.

3) Prichystajte si kvetináč správnej veľkosti. Naozaj nutné sú odvodňovacie otvory. Dno kvetináča zasypte keramzitovou vrstvou a tu znovu zľahka zasypte pôdou pre kaktusy. Pôdu prolejte vodou a nechajte úplne vyschnúť.

 

4) Korene potrebujú istý priestor. Po vyschnutí pôdy teda odrezanú časť zasaďte do kvetináča tak, aby bola v pôde 1/3 listu.

5) Kvetináč po zasadení umiestnite na dobre osvetlené miesto, určite ale nie priamo na slnko. Aloe vera rozhodne neprelievajte. Dochádza u nej k veľmi rýchlemu hnitie koreňov a ľahšie ju napadnú škodcami. Zalievajte vždy ešte len, až pôda vyschne.

6) Liečebné účinky odrezaných listov trvajú po dobu dvoch mesiacov.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: vychytavkov.cz / ok.ru

 

You Might Also Like