Aloe vera na okennej parapete – geniálny spôsob ako si doma pestovať túto zázračnú rastlinu!

Aloe vera je dôverne známy liečivý pomocník už takmer pre každého z nás. Jej hojivé účinky sú obdivuhodné. Aloe vera pomáha takmer na všetko. Krásne urýchľuje hojenie, pomáha na popáleniny a dokonca aj proti zápche.

Dnes si ukážeme, ako môžete rozmnožiť aloe vera na Vašom okennom parapete a mať tak tento všeliek na dosah ruky vždy, keď to bude potrebné. Pustite sa do toho ihneď. Na rozmnoženie nie je nič, čo by ste nezvládli.

BUDEME POTREBOVAŤ:
kvetináč
Pôdu pre pestovanie kaktusov
Črepy, štrk, alebo keramzit
nôž
aloe
vodu

POSTUP:
1) Nájdite si rastlinu aloe vera, ktorá už má trs aspoň o 4 listoch. Ideálna dĺžka by mala byť zhruba 5 cm.

2) Potrebujete získať výhonky a neporušiť pritom korene. Opatrne teda vyberte rastlinu zo zeminy tak, aby k porušeniu nedošlo.

3) Prichystajte si kvetináč správnej veľkosti. Naozaj nutné sú odvodňovacie otvory. Dno kvetináča zasypte keramzitovou vrstvou a tu znovu zľahka zasypte pôdou pre kaktusy. Pôdu prolejte vodou a nechajte úplne vyschnúť.

4) Korene potrebujú istý priestor. Po vyschnutí pôdy teda odrezanú časť zasaďte do kvetináča tak, aby bola v pôde 1/3 listu.

5) Kvetináč po zasadení umiestnite na dobre osvetlené miesto, určite ale nie priamo na slnko. Aloe vera rozhodne neprelievajte. Dochádza u nej k veľmi rýchlemu hnitie koreňov a ľahšie ju napadnú škodcami. Zalievajte vždy ešte len, až pôda vyschne.

6) Liečebné účinky odrezaných listov trvajú po dobu dvoch mesiacov.

Zdieľajte tento návod ako pestovať doma aloe vera aj s vašimi priateľmi! Určite sa im bude tiež hodiť. Do komentárov nám napíšte, či už aloe doma máte.

zdroj: vychytavkov.cz / ok.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com