Alkohol za volantom: Ďalší na mol opitý Ukrajinec v Bratislave. Namerali mu viac ako dve promile!

Policajti piateho bratislavského okresu sa počas včerajšej nočnej služby (27.04.2022) rozhodli podrobiť kontrole vodiča motorového vozidla zn. Audi A4.

Predpísaným spôsobom ho na Dolnozemskej ulici v čase 02:25 h zastavili a vyzvali, aby sa podrobil vykonaniu dychovej skúšky. Vodič bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie alkoholu v dychu. Tou bola vodičovi nameraná hodnota 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 2,15 promile. Následnou kontrolou bolo zistené, že sa jedná o občana Ukrajiny. Vodič bol v súlade so zákonom obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie pre vykonanie ďalších úkonov.

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky voči 23 – ročnému Ivanovi R.

V prípade preukázania viny pred súdom, hrozí 23 – ročnému Ivanovi R. odňatie slobody až na jeden rok.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com