Ali MacGraw: 8 lekcií, ktoré mi dal život – alebo ako šťastne zostarnúť!

Spomínate si na legendárny romantický film „Love Story“? Film sa objavil v kinách v roku 1970 a okamžite sa stal kultovým. Prvýkrát – romantický film bez šťastného konca, druhýkrát – ona, Ali MacGraw. Krásne, mladé a štýlové dievča, ktorého tvár si každý zapamätal. Love Story ju neuveriteľne preslávil.

Všetky dievčatá chceli byť ako filmová Jenny a obliekali sa ako ona. Dokonca aj jej filmový partner Ryan O’Neal sa stal ikonou. Dnes sa MacGraw venuje charitatívnej činnosti a… šťastnému životu! Nižšie si môžete prečítať jej rady, ako byť šťastný po sedemdesiatke.

Všetky dievčatá chceli byť ako filmová Jenny a obliekali sa presne ako ona. Dokonca aj jej filmový partner Ryan O’Neal sa stal ikonou. Dnes sa MacGraw venuje charitatívnej činnosti a… šťastnému životu! Nižšie si môžete prečítať jej rady, ako byť šťastný po sedemdesiatke.

1. Na chvíľu spomalte a zamyslite sa nad tým, čo je pre vás najdôležitejšie

Mnohí ľudia nepoznajú zmysel svojho života, pretože sa neustále snažia dosiahnuť staré ciele. Starneme a naše priority sa menia – nie sú rovnaké ako pred 20 rokmi. Čomu chcete venovať svoj drahocenný čas? O vašej kariére? Rodina? Cestovanie? Život je krátky a nemôžete ho premárniť na nepodstatné veci. Ak už pre vás kariéra nie je prioritou a snívate o založení rodiny – urobte to. Na druhej strane, chcete sa neustále starať o deti, ktoré už majú vlastné rodiny a životy? Je čas zamerať sa na seba a svoje sny.

2. Nemôžete urobiť každého šťastným

Na prvý pohľad to môže byť ušľachtilá vlastnosť. Každý, kto chce urobiť druhých šťastnými, dobre vie, že je to – 1. nemožné a 2. vyčerpávajúce! Končí to frustráciou, syndrómom vyhorenia a apatiou. Deň má len 24 hodín, preto neplytvajte energiou na veci, ktoré nie sú dôležité a nestojí to za to! Nechce sa vám pracovať nadčas? Odmietnite! Nemáte energiu cestovať cez pol krajiny, len aby ste svojej sesternici popriali šťastný sviatok? Nechoďte. Pamätajte, že názor ľudí okolo vás nie je najdôležitejší. Sústreďte sa na svoje zdravie a šťastie. Potom bude pre vás jednoduchšie podporovať svojich blízkych.

3. Vek s hrdosťou a… humorom!

Sumy, ktoré môžu ženy zaplatiť za zastavenie procesu starnutia, sú neuveriteľné. Drahé krémy a chirurgické zákroky výrazne znižujú domáci rozpočet. Ak vás to robí šťastnými – robte to! Ale ak to robíte len preto, že to vidíte v televízii alebo na obálkach časopisov – prestaňte! Zamerajte sa na veci, ktoré vás robia skutočne šťastnými, a uvidíte, akými krásnymi sa stanete pre svoje okolie. Pravá krása sa skrýva vo vnútri – nie je to stereotyp? Pamätajte – neexistujú len tak

4. Prestaňte sa porovnávať s ostatnými

Priatelia, rodina, susedia a dnes dokonca aj cudzí ľudia na sociálnych sieťach! Všetko je to len umelá ilúzia. Pamätajte, že nikto nemá život ako z rozprávky. Ak energiu, ktorú plytváte porovnávaním sa s inými, venujete sebe – budete oveľa šťastnejší! A o to ide, nie?

5. Neočakávajte komplimenty

V prvom rade musíte byť sami sebe najväčším fanúšikom! Bohužiaľ, pravda je taká, že vaša tvrdá práca zvyčajne zostáva nepovšimnutá. Namiesto toho, aby ste očakávali pochvalu od druhých, buďte hrdí sami na seba! Alebo… sa pochváľte! Ak si myslíte, že ste dnes urobili niečo výnimočné, pochváľte sa tým!

6. Zdravý životný štýl nemusí byť stresujúci

Samozrejme – zdravie je veľmi dôležité. Ale najväčšou chybou, ktorú robíme, je, že viac trpíme psychicky. Sme nervózni z malého kúska koláča navyše, ktorý sme si dopriali, pretože sme naň dostali chuť. Alebo si neustále vyčítame, že sme sa aspoň večer nešli prejsť. Takto ubližujeme aj sami sebe! Každý z vás vie, aký ničivý vplyv má stres na naše telo. Neklaďte na seba nereálne požiadavky a sústreďte sa na veci, ktoré vás robia šťastnými. Zároveň si nájdite zdravý koníček, ktorý vás baví! Nekomplikujte si život, je príliš krátky!

7. Podeľte sa o svoje skúsenosti

Je ľahké držať sa svojich skúseností. Ale ďalšia generácia by sa od nás mohla veľa naučiť! Svoje vnúčatá nemusíte nudiť dlhými príbehmi. Keď sa však naskytne príležitosť, je dôležité, aby ste sa o svoje skúsenosti úprimne podelili. Každý príbeh má hodnotu a nikdy neviete, komu môže pomôcť.

8. Carpe diem!

Prestaňte odkladať šťastie na neskôr. Kúpte si niečo pekné, aj keď je to maličkosť. Choďte na túru alebo prechádzku s manželom a deťmi. Choďte do kina. Vyskúšajte niečo nové. Zapíšte sa na kurz, o ktorom ste vždy snívali, ale nikdy ste naň nemali čas.

Často fotografujte, intenzívne milujte, rýchlo odpúšťajte a užívajte si život. Ak nie dnes, tak kedy?

Ak súhlasíte s týmito tipmi – podeľte sa o ne so svojou priateľkou, dcérou, sestrou, mamou. Každá žena by ich mala poznať 🙂

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com