AKTUÁLNE! Zrážka dvoch cyklistov na trenčianskej cyklotrase: Cyklistka (53) utrpela ťažké zranenie!

Dopravní policajti z Trenčína boli včera popoludní privolaní k dopravnej nehode na cyklotrase pri Vážskom kanáli.

33-ročný cyklista viedol svoj bicykel v smere od ul. Ľ. Stárka po pravej stane, keď náhle zmenil smer jazdy bicykla vľavo a následne došlo k stretu s bicyklom 53-ročnej cyklistky, ktorá viedla svoj bicykel od Nového Mesta nad Váhom v smere na Trenčín po pravej strane. V dôsledku toho došlo k pádu cyklistky a k jej zraneniu. Zranenia, ktoré utrpela si vyžiadali jej hospitalizáciu a predpokladaná doba liečenia je 6 týždňov.
Obaja cyklisti boli dopravnými policajtmi podrobení dychovej skúške. U cyklistky bola dychová skúška negatívna, cyklista nafúkal 0,43 mg/l, čo predstavuje 0,90 promile alkoholu.
Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Cyklisti jazdiaci po cyklotrase a nielen po nej by mali myslieť na základné pravidlá:
Jazdite predvídateľne a ukazujte zmenu smeru.
Po ceste jazdite priamo, vyhýbajte sa náhlych vybočeniam, ktoré vodiči, prípadne ostatní cyklisti (keď jazdíte po cyklotrase) za vami nečakajú. Kľučkujte len v dobre zhodnotenej, bezpečnej situácii.
Upažením ruky ukazujte zmenu smeru. Znamenie ukazujte v predstihu, počas odbočovania je už neskoro, vtedy sa plne venujte riadeniu. Pri odbočovaní vľavo ukazujte zmenu smeru dvakrát – prvý raz pri preraďovaní do ľavého odbočovacieho pruhu, čim upozornite vodičov, idúcich za vami, druhý raz pred samotným odbočením, čím upozorníte aj vodičov idúcich v protismere. Dôležité je, aby všetci boli pripravení na váš manéver ešte skôr ako ho vykonáte.
Nezabúdajte aj na to, že treba mať prehľad o svojom okolí.
Neustále automaticky kontrolujte situáciu okolo seba. Pri odbočovaní vľavo sa pohľadom cez rameno uistite, že vás práve nemíňa auto. Ak sa neviete obzrieť dlhšie bez straty rovnováhy, urobte to radšej kratšie, ale dvakrát za sebou.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com