AKTUÁLNE! Žena zastrelila svojho smrteľne chorého muža: Hneď na to sa zabarikádovala v nemocnici!

V sobotu ráno zasahovali príslušníci policajného zboru v Daytona Beach v americkom štáte Florida pri streľbe, ku ktorej došlo v nemocnici AdventHealth Daytona Beach.

Policajti, ktorí reagovali na telefonát, našli ženu, ktorá sa zabarikádovala v izbe svojho manžela po tom, čo podľa polície smrteľne postrelila svojho smrteľne chorého manžela.

Podľa úradov bol s ním v izbe len jeden ďalší pacient.

„Po príchode boli naši policajti nasmerovaní na 11. poschodie, kde narazili na staršiu ženu, ktorá zrejme zastrelila svojho nevyliečiteľne chorého manžela,“ uviedol na tlačovej konferencii náčelník polície v Daytona Beach Jakari Young.

Podľa policajtov boli evakuovaní zamestnanci aj pacienti, ktorí sa nachádzali v blízkosti miestnosti.

Nikto iný nebol zranený.

Približne o tretej hodine popoludní bola manželka po niekoľkých vyjednávaniach vzatá do väzby.

Polícia označila za obeť 77-ročného Jerryho Gillanda a za strelca v tomto prípade označila jeho 76-ročnú manželku Ellen Gillandovú.

Obaja boli miestnymi obyvateľmi mesta New Smyrna Beach.

Vyšetrovaním, ktoré viedlo policajné oddelenie v Daytona Beach, sa zistilo, že dvojica to plánovala niekoľko týždňov vopred.

Jerry Gilland, 77-ročný nevyliečiteľne chorý muž, sa podľa úradov dohodol so svojou manželkou približne pred tromi týždňami: Ak sa jeho zdravotný stav nezlepší, chcel, aby ho jeho 76-ročná manželka Ellen Gillandová zabila.

Jeho zdravotný stav sa naďalej zhoršoval, a tak v sobotu krátko pred 11.30 hod. pani Gillandová priniesla do nemocnice AdventHealth v Daytona Beach na Floride zbraň, vošla do izby pána Gillanda na 11. poschodí a smrteľne ho strelila do hlavy, uviedla polícia.

„Zrejme preto, že bol nevyliečiteľne chorý, mali o tom rozhovor a vlastne to plánovali približne pred tromi týždňami, že ak sa bude naďalej meniť k horšiemu, že chce, aby to ukončila,“ povedal Young. „Samozrejme, nie sme si istí, ako tú zbraň priniesla do nemocnice, ale bolo to plánované.“

Plánovala sa aj smrteľne postreliť, ale nakoniec „to nedokázala dotiahnuť do konca,“ povedal náčelník Jakari E. Young z policajného oddelenia v Daytona Beach.

Gillandová čelí obvineniu z úkladnej vraždy prvého stupňa a útoku so smrtiacou zbraňou s priťažujúcimi okolnosťami.

zdroj: fox3now.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com