AKTUÁLNE! Záchranárka, ktorá sa snažila zachrániť obeť nehody netušila, že ošetruje svoju smrteľne zranenú dcéru!

Kanadská záchranárka, ktorá minulý týždeň zasahovala pri dopravnej nehode a snažila sa pomôcť dospievajúcej obeti, nevedomky ošetrovala svoju vlastnú dcéru.

Keď Jayme Ericksonová prišla 15. novembra na miesto nehody na zľadovatenom úseku diaľnice v Alberte, našla dospievajúce dievča s ťažkými zraneniami, o ktorých Ericksonová vedela, že sú pravdepodobne smrteľné. Vzhľadom na závažnosť zranení dievčaťa ju Ericksonová nemohla spoznať.

Ericksonová pracovala takmer pol hodiny, aby dievča vybrala z vozidla, a zostala s ňou, pokým tínedžerku nemohli letecky previezť do neďalekej nemocnice v Calgary.

Keď sa Ericksonová po skončení zmeny vrátila domov, privítali ju policajti, ktorí jej povedali, že obeťou nehody sa stala jej 17-ročná dcéra Montana. Oznámili jej, že zranenia „nie sú zlučiteľné so životom“ a Montana bola odpojená od prístrojov.

Kriticky zranený pacient, ktorého som práve ošetrovala, bol moje vlastné telo a krv. Moje jediné dieťa. Moje mini ja. Moja dcéra Montana,“ napísala rodine a priateľom. „Hoci som vďačná za 17 rokov, ktoré som s ňou prežila, som zdrvená a zostávam v úžase. Čím by si sa stala, moje dievčatko? Kým by si bola?

„Som zdrvená. Som zlomená. Chýba mi kúsok mňa. Zostalo mi pozbierať kúsky a očakáva sa, že budem pokračovať.“

V utorkovom rozhovore s novinármi v obci Airdrie Ericksonová, obklopená rodinou a kolegami, vzdala chválu svojej „ohnivej“ dcére. „Bola to bojovníčka a bojovala až do dňa, keď zomrela, a bola krásna,“ povedala. „Bola taká krásna.

Richard Reed, priateľ a kolega záchranár, sa viackrát zrútil, keď novinárom rozprával o mieste nehody, kde auto s dvoma dospievajúcimi dievčatami, ktoré sa vracali z venčenia psov, stratilo kontrolu a zrazilo ho protiidúce nákladné auto.

Vodičovi sa podarilo vozidlo opustiť, ale spolujazdkyňa Montana zostala uväznená. Ericksonová bola na mieste nehody prvá a neskôr vyjadrila smútok a sklamanie svojho manžela, že rodina pravdepodobne príde o dcéru.

„Ako rodič aj ako prvý záchranár vám môžem povedať, že toto je viac než nočná mora, ktorú si ktokoľvek z nás mohol predstaviť,“ povedal Reed.

Ericksonová povedala, že chcela, aby sa svet dozvedel o dcére, ktorú stratila. „Keby ste boli jej priateľ, zúrivo by vás milovala. Milovala by vás až na koniec sveta a späť a urobila by pre vás čokoľvek. Bola to bojovníčka. A bojovala,“ povedala.

Montana, ktorá súťažne plávala a mala ambície študovať na právnickej fakulte, mohla dať „posledný dar“ tým, ktorí to potrebovali. „Bola schopná darovať svoje orgány a z jej orgánov dva, ktoré boli darované, boli život zachraňujúce,“ povedala Ericksonová. „Sme veľmi šťastní, že naše dievčatko žije ďalej prostredníctvom iných a že v dôsledku tejto tragédie zachránila ďalších ľudí. Vieme, že by si to želala, a sme na ňu veľmi hrdí a bude nám veľmi, veľmi chýbať.“

zdroj: theguardian.com

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com