AKTUÁLNE! Začalo sa tretie kolo rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom: Rusi zastavia útok, ak Ukrajina splní tri podmienky!

Delegácie Ukrajiny a Ruska pricestovali na tretie kolo rokovaní, ktoré sa podľa médií opäť uskutoční v Bielovežskom lese na území Bieloruska.

Podľa tlačových agentúr sa rokovania mali začať o 15:00 SEČ.

Ruská delegácia už dorazila na miesto stretnutia neďaleko bieloruského Brestu, informovala tlačová agentúra TASS. Tlačová agentúra Belta informovala, že krátko pred plánovaným začiatkom rokovaní pricestovali aj zástupcovia ukrajinskej strany.

Poradca ruského prezidenta Vladimir Medinskij, ktorý je vedúcim ruskej delegácie, uviedol, že ruská strana je pripravená rokovať s ukrajinskými predstaviteľmi tak dlho, ako to bude potrebné na dosiahnutie dohody.

Ide o tretí pokus oboch strán dosiahnuť dohodu o ukončení bojov na Ukrajine. V prvých dvoch kolách rokovaní sa strany dohodli na potrebe humanitárnych koridorov na evakuáciu civilistov. V praxi však snahy o organizáciu koridorov zatiaľ zlyhali, pretože prímerie sa nedodržiava.

Rusko zastaví vojenskú operáciu na Ukrajine, ak Kyjev uzná, že polostrov Krym je súčasťou ruského územia, prizná nezávislosť separatistickým republikám a ak sa Ukrajina vzdá ambícií vstúpiť do „akýchkoľvek blokov“.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: TASS

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com