AKTUÁLNE! Za výrobu pervitínu hrozí dvom obvineným z Prievidze až 10-ročná väzba!

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Prievidza vzniesol obvinenie 35 ročnej žene z Bratislavy a 32 ročnému mužovi z Prievidze za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania sa mali obaja obvinení po prechádzajúcej telefonickej dohode stretnúť v Prievidzi za účelom výroby pervitínu. Každý z nich mal v rôznych lekárňach nakúpiť určité lieky a následne sa presunúť do bytu, kde býva obvinená. Tam mal obvinený muž vylúpať jednotlivé tabletky liekov a odovzdať ich žene. Tá z nich za pomoci ďalších chemikálií a predmetov určených na výrobu pervitínu v technickej miestnosti bytu mala vyrobiť túto drogu. Následne mala časť dať obvinenému ako jeho podiel a časť si ponechať pre seba. Obaja mali pervitín u seba prechovávať až do ich zadržania príslušníkmi polície.
Obvinená žena mala vyrobiť a následne u seba neoprávnene prechovávať v zatavenej zrezanej plastovej striekačke kryštalický materiál béžovej farby. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalisticko-expertízneho ústavu išlo o metamfetamín v takom množstve, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 12 bežných jednotlivých dávok drogy.

U obvineného muža bol nájdený v plastovom vrecku s tlakovým uzáverom kryštalický materiál béžovej farby, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 10 bežných jednotlivých dávok drogy, ktoré sú spôsobilé po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.
Obaja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na dvojicu obvinených spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.
V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

 

 

zdroj:Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com