AKTUÁLNE: Vo vranovskej nemocnici zomrelo za 48 hodín 6 pacientov na koronavírus

Za posledných 48 hodín zomrelo v nemocnici vo Vranove nad Topľou šesť pacientov, u ktorých bolo potvrdené ochorenie na COVID-19. Celkovo od 16. októbra zaznamenala vranovská nemocnica 23 úmrtí pozitívne testovaných pacientov.

Ako informoval jej riaditeľ Eugen Lešo, zväčša išlo o pacientov vo vyššom veku s ďalšími ťažkými pridruženými ochoreniami. Traja pacienti, ktorí zomreli, boli privezení z Domova sociálnych služieb v Tovarnom. „Na druhej strane, už 90 pacientov sa z ochorenia COVID-19 počas druhej vlny pandémie vo vranovskej nemocnici preliečilo, respektíve bolo prepustených do domácej starostlivosti. Celkovo nemocnica počas druhej vlny hospitalizovala viac ako 130 pacientov s potvrdeným koronavírusom,“ skonštatoval Lešo. Situáciu vo vranovskej nemocnici označil vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne za stabilizovanú.

K dnešnému dňu je na COVID lôžkach vranovskej nemocnice 20 pacientov. Zdravotný stav dvoch z nich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Nemocnica vyčlenila pre COVID pacientov 20 percent svojho lôžkového fondu, čo predstavuje 49 reprofilizovaných lôžok na COVID pracovisku a dve izolované lôžka na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) s podporou umelej pľúcnej ventilácie. Počet COVID pacientov za posledné dni klesol približne o tretinu. V domácej karanténe je aktuálne 26 zamestnancov nemocnice. „Za posledné dni sa situácia s počtom zamestnancov v karanténe výrazne zlepšila. Ich počet od nedele 15. novembra klesol o takmer polovicu, zo 48 na 26,“ skonštatoval Lešo.

Vranovská nemocnica aktuálne poskytuje všetku zdravotnú starostlivosť. Svoju prevádzku má zachované každé nemocničné oddelenie, avšak vzhľadom na vytvorenie COVID pracoviska fungujú oddelenia v čiastočne obmedzenom režime. Nemocnica uskutočňuje aj plánované operácie, vzhľadom na epidemiologickú situáciu však na nich vyberá pacientov v redukovanom množstve. Nemocnica tiež vyzýva všetkých pacientov, ktorí ju navštívia, aby dodržiavali prijaté opatrenia. Nie všetci k nim totiž podľa Leša pristupujú zodpovedne. Denne pritom vranovskú nemocnicu navštívi asi tisícka pacientov.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com