AKTUÁLNE: Vláda schválila prítomnosť 2 100 vojakov NATO na Slovensku!

Vláda dnes schválila ďalšie posilnenie našej bezpečnosti. Na Slovensku bude pôsobiť medzinárodná jednotka NATO zložená z vojakov Česka, Holandska, Poľska, Spojených štátov a Nemecka. Ide o preventívnu pomoc, ktorá je jasným dôkazom toho, že Aliancia je odhodlaná brániť územie každého spojenca NATO.

Slovenskú jednotku má tvoriť do 600 českých, do 200 holandských, do 100 poľských a slovinských, do 400 amerických a do 700 nemeckých vojakov.

Premiér Eduard Heger – predseda vlády SR sa včera stretol s Boris Johnson. Výsledkom je, že Británia nám ponúkla tisíc vojakov, ktorí majú pomáhať pri humanitárnych aktivitách v súvislosti s prílevom utečencov z Ukrajiny

Medzitým na Slovensko už dorazila pomoc z Českej republiky  Neďaleko Liptovského Mikuláša postavia humanitárnu základňu pre 400 ľudí. Bude slúžiť predovšetkým ukrajinským matkám a deťom ako dočasné útočisko.

Stále platí, že vďaka nášmu členstvu SR v NATO nám nehrozí priamy vojenský konflikt, no je dobré vedieť, že v prípade potreby sa môžeme na našich spojencov vždy spoľahnúť. Aj táto pomoc so zvládaním prívalu utečencov je toho jasným dôkazom!

Okrem toho dnes štátna tajomníčka Ingrid Brocková rokovala s veľvyslancami členských krajín EÚ na Slovensku. Opäť zdôraznila, že Slovensko odsudzuje ruskú agresiu ako hrubé porušenie medzinárodného práva. Slovensko aj naďalej podporuje Ukrajinu.
Dôkazom našej podpory je aj fakt, že vláda dnes rozhodla o darovaní vojenského materiálu Ukrajine v hodnote takmer 10 miliónov eur.

Užitočné informácie nájdete aj na našom webe mzv.sk/ukrajina alebo https://ua.gov.sk

zdroj:Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com