AKTUÁLNE: Vláda schválila nové rozdelenie okresov: Od pondelka 26. apríla sa zrejme uvoľnia ďalšie opatrenia!

Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

Od budúceho pondelka (26. 4.) nebude podľa COVID automatu ani jeden okres v čiernej fáze. V bordovej fáze ich bude 22, červených bude 52 a v ružovej fáze ich bude päť.

V treťom stupni varovania sú okresy Bánovce nad Bebravou, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Ilava, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice a Tvrdošín.

V druhom stupni varovania sú okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I.-V., Brezno, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

V prvom stupni varovania sú okresy Nitra, Nové Zámky, Sobrance, Topoľčany a Zlaté Moravce.

Od budúceho týždňa sa tak zrejme budú uvoľňovať ďalšie opatrenia. Slovensko sa momentálne nachádza v bordovej fáze, očakáva sa prechod do červenej fázy.

Takto by sa upravili opatrenia v červenej fáze:

  • Zrušil by sa zákaz vychádzania.
  • Otvoriť by sa mohli kiná, divadlá, povolili by sa koncerty. Obnovené by boli aj bohoslužby. V prípade týchto aktivít sa počíta s testami.
  • Lyžiarske strediská by prepli na semafor cestovného ruchu. Bol by potrebný test nie starší ako 72 hodín.
  • Počíta sa aj s obnovením kabínových lanoviek buď pre jednu osobu, alebo členov jednej domácnosti.
  • Reštaurácie by mohli otvoriť terasy. Stoly by museli mať rozostupy a vstup by bol povolený len s testom.
  • S obmedzeniami na počet osôb by sa mohli otvoriť aj fitnesscentrá.
  • Platnosť testu by sa predĺžila na 14 dní.

Počet hospitalizovaných však klesol pod dvetisíc, čím sme splnili podmienky na prechod do I. stupňa varovania a teda ružovej fázy.

 

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com