AKTUÁLNE: VIDEO! V Ukrajinskom meste Cherson ľudia demonštrovali proti okupácii, Rusi do nich začali strieľať!

Obyvatelia okupovaného juhoukrajinského mesta Cherson sa v nedeľu opäť zhromaždili, aby vyjadrili svoj nesúhlas s prítomnosťou ruských vojsk na svojom území.

V pondelok sa na sociálnych sieťach objavili videá, ktoré údajne dokazujú, že Rusi demonštráciu rozohnali streľbou. Podľa očitých svedkov sú na mieste činu zranení.

Zábery z nedeľňajšieho zhromaždenia, ktoré zverejnila agentúra Reuters, ukazujú obyvateľov mesta, ktorí sa zhromaždili na protest proti ruskej okupácii. Skandovali heslá a vyzývali ruských vojakov, aby „išli domov“.

Hoci demonštranti mohli v nedeľu sláviť čiastočný úspech, keď sa im podarilo vytlačiť z ulice dve ruské vojenské vozidlá, v pondelok sa na sociálnych sieťach začali objavovať videá, na ktorých Rusi demonštráciu rozháňajú streľbou a použitím zábleskových a omračujúcich granátov. Ukrajinské médiá s odvolaním sa na očitých svedkov z miesta činu informujú o zraneniach.

„Na chersonskom Námestí slobody ruskí okupanti hádzali na demonštrantov zábleskové a omračujúce granáty a spustili paľbu. Sú zranení,“ uviedol denník Ukrajinska Pravda na svojej webovej stránke s odvolaním sa na zábery, na ktorých je počuť streľbu a vidieť utekajúcich ľudí.

Podľa niektorých zdrojov ruskí vojaci strieľali do vzduchu, ale medzi ľuďmi, ktorých odvážajú sanitky, sú aj zranení. Podľa iných zdrojov novín „okupanti strieľali na demonštrantov“.

Obyvatelia prístavného mesta sa v posledných týždňoch pravidelne stretávajú v uliciach a počas demonštrácií je cítiť odpor voči ruským „osloboditeľom“. Ruská armáda si naďalej nárokuje plnú kontrolu nad Chersonom.

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com