AKTUÁLNE! VIDEO: V Kyjeve bolo počuť v utorok ráno najmenej tri silné explózie, obytný dom je v plameňoch!

Po ostreľovaní a požiari troch výškových bytových domov v Kyjeve zahynuli dvaja ľudia.

V noci na utorok boli vyhlásené letecké poplachy v Kyjeve, Odese a Umani. V Kyjeve bolo ráno počuť silné výbuchy a podľa televízie Ukraine 24 dopadli rakety v štvrti Borščahivka. Tlačová agentúra Ukrinform uviedla, že došlo k najmenej štyrom výbuchom. Podľa miestnych obyvateľov boli také silné, že „otriasli domom“ a „spustili alarmy áut“ na ulici.

Podľa ukrajinských úradov boli v Kyjeve zasiahnuté tri obytné domy, ktoré zachvátil požiar. V deväťposchodovom obytnom dome bola zranená jedna osoba a v 16-poschodovej budove, ktorá bola tiež terčom útoku, zahynuli dvaja ľudia.

Podľa kyjevského dopravného podniku bola pri jednom z výbuchov poškodená aj stanica metra Lukjanivska, kde tlaková vlna poškodila fasádu a okná. Cez stanicu prechádzajú vlaky. Prevádzka kyjevského metra je však obmedzená kvôli bojom na predmestiach. Z troch liniek je v plnej prevádzke len modrá linka, zatiaľ čo zvyšné dve sú v prevádzke na niektorých úsekoch trasy.

Ruské pozemné jednotky v blízkosti Kyjeva však zostávajú na približne rovnakých pozíciách. Podľa spravodajcu Českej televízie Václava Černohorského ukrajinská armáda bráni hlavné mesto ostreľovaním ruských pozícií aj tým, že má pripravené jednotky s protitankovými zbraňami.

 

 

zdroj: cnn.com, apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com