AKTUÁLNE! Vážna dopravná nehoda v Bzinciach pod Javorinou: Vodič po zrážke so zverou narazil do protiidúceho auta!

Včera o 18.35 hod. došlo na ceste II/581 v katastri obce Bzince pod Javorinou, okr. Nové Mesto nad Váhom, k dopravnej nehode.

Na základe doposiaľ zistených skutočností, vodičovi motorového vozidla Toyota RAV4 z jeho pohľadu z pravej strany z krovinatého porastu do jazdnej dráhy vbehla zver – samica diviaka. Došlo k zrážke, v dôsledku ktorej sa vozidlo Toyota RAV4 stalo neovládateľné. Prešlo do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazilo s vozidlom Fiat Punto.
Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu 56 ročného vodiča Toyoty RAV4.
45 ročná vodička vozidla Fiat Punto a jej 29 ročná spolujazdkyňa utrpeli viaceré zlomeniny a iné zranenia, s ktorými boli prevezené do nemocnice. Samica diviaka na mieste nehody uhynula.
Celková škoda spôsobená pri dopravnej nehode bola odhadnutá na 11.000,-€.
Požitie alkoholických nápojov u vodiča Toyoty RAV4 zistené nebolo. Vodičke vozidla Fiat Punto bola odobratá vzorka krvi za účelom vykonania toxikologického vyšetrenia na alkohol.
Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody bola cesta II/581 uzavretá do 21.55 hod. Na miesto bol prizvaný aj znalec z odboru cestná doprava.
Zavinenie dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu Ublíženie na zdraví.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com