AKTUÁLNE: Vážna dopravná nehoda pri Trenčianskych Bohuniciach. Zranilo sa pri nej šesť osôb

Včera večer (dňa 28. januára o 18.45 hod.) na ceste I/61 v k.ú. Trenčianske Bohuslavice (okr. Nové Mesto nad Váhom) došlo k dopravnej nehode dvoch vozidiel. Bilancia?

Jeden ťažko zranený vodič, 4 osoby utrpeli stredne ťažké zranenia a 1 osoba sa zranila ľahko. Pravdepodobná príčina? Neprispôsobenie rýchlosti jazdy svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam.
Podľa doterajších zistení, 47-ročný vodič Škody Felícia z okr. Nové Mesto nad Váhom jazdil v smere od Trenčína na Nové Mesto nad Váhom. Na rovnom úseku cesty dostal s vozidlom šmyk, prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdil 27-ročný vodič na vozidle Peugeot Partner.
V dôsledku zrážky vozidiel utrpel veľmi vážne zranenia vodič Felície. Okrem neho sa zranili aj jeho traja spolujazdci, ktorí utrpeli stredne ťažké zranenia.
Vážne zranenia utrpel aj vodič Peugeotu. Jeho spolujazdkyňa sa zranila ľahko. Obom vodičom bola v nemocnici odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 3500 €. Dopravu počas dokumentovania dopravnej nehody riadili policajti. Všetky okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.
Polícia upozorňuje vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a jazdili opatrne. Keď sa stane tragédia, je neskoro vravieť si…“mal som ísť pomaly, ja som nechcel…“.
PÁR DÔLEŽITÝCH RÁD A UPOZORNENÍ AKO JAZDIŤ V ZIME:
• Zimné pneumatiky s dostatočnou hĺbkou dezénu sú základom, bez ktorého vás nezachránia ani najlepšie šoférske schopnosti.
• Vždy dodržujte bezpečnú vzdialenosť od vozidla idúceho pred vami. Každú chvíľu musíte byť pripravení na to, že budete musieť zabrzdiť a musíte brať do úvahy predĺženú brzdnú dráhu na klzkom povrchu.
• Rýchlosť prispôsobte stavu vozovky. Príliš rýchla jazda alebo naopak príliš pomalá jazda do prudšieho kopca vám môže spôsobiť problém. Pri jazde na snehu do kopca zaraďte vyššiu rýchlosť, než by ste zvolili v priaznivých podmienkach, a jazdite opäť plynulo.
• V hlbšom snehu sa držte vo vyjazdených koľajach. Pri jazde cez ne hrozí šmyk.

VEČERNÁ DOPRAVNÁ NEHODA SI VYŽIADALA VÁŽNE ZRANENIA OSÁDKY OBOCH VOZIDIEL
Včera večer (dňa 28. januára o 18.45 hod.) na…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trenčiansky kraj Piatok 29. januára 2021

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com