AKTUÁLNE: V Číne postavili za päť dní nemocnicu s 1 500 lôžkami pre pacientov s koronavírusom

Čína v sobotu dokončila výstavbu nemocnice s 1 500 lôžkami pre pacientov s ochorením COVID-19 v rámci boja proti šíreniu sa infekcií, ktoré je podľa vlády ťažšie zabrzdiť. Čínska vláda uviedla, že nákaza sa priniesla zo zahraničia.

Postavili ju za päť dní, píše agentúra AP a denník The Guardian.

Celkovo sa má v meste Nan-kung v provincii Che-pej južne od Pekingu postaviť šesť nemocníc so 6 500 lôžkami pre ľudí infikovaných koronavírusom, informovala čínska tlačová agentúra Sin-chua.

V meste Š‘-ťia-čuang, ktoré je metropolou provincie Che-pej, a v meste Nan-kung sa v súčasnosti po nákaze koronavírusom lieči 645 ľudí. Klastre prípadov sa objavili aj v Pekingu a v provinciách Chej-lung-ťiang a Liao-ning na severovýchode Číny a v provincii S‘-čchuan na juhozápade krajiny.

Najnovšie infekcie sa podľa čínskej Štátnej zdravotníckej komisie šíria nezvyčajne rýchlo. Podľa komisie ich do Číny priniesli ľudia, ktorí pricestovali zo zahraničia, alebo sa do krajiny dostali na importovaných tovaroch. Celkovo bolo v Číne v piatok zistených 130 nových prípadov koronavírusu, pričom 90 z nich bolo odhalených v provincii Che-pej.

 

zdroj: SITA

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com