AKTUÁLNE: V Bratislave sa školy v pondelok ani celý týždeň neotvoria!

Školy v Bratislave sa v pondelok (8. 2.) neotvoria. Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti facebook.

Status Bratislavského magistrátu vám prinášame v plnom znení:

BRATISLAVSKÉ ŠKOLY SA V PONDELOK NEOTVORIA
Rozumieme, že jednou z najdôležitejších otázok tohto víkendu je pre mnohých z vás to, či zajtra deti pôjdu do školy alebo nie. Od piatka je na svete rozhodnutie vlády, ktorým sa majú školy od zajtra otvárať, zároveň je tu však aj odporúčanie regionálneho hygienika, ktorý to v Bratislave vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu neodporúča. Bratislavskí starostovia a starostky sú teda v neľahkej situácii a musia prijať rozhodnutie, ktoré sa odohráva medzi dvoma prirodzenými tlakmi – pomôcť rodičom a ich deťom vrátiť sa do škôl alebo chrániť učiteľov a deti pred nezanedbateľným rizikom rozšírenia nákazy. Vzhľadom na vysokú prítomnosť britskej mutácie je toto riziko pomerne vysoké a skoré otvorenie škôl môže znamenať ich opätovné rýchle zatvorenie, čo by pri súčasnom zhoršení epidemiologickej situácie prispelo k tomu, že v konečnom dôsledku budú zatvorené ešte dlhšie.
Diskusia starostov a starostiek nebola vôbec ľahká a jej výsledkom je, že bratislavské mestské časti budúci týždeň, t.j. od 8.2.2021 školy neotvoria a budú pokračovať v dištančnom vyučovaní. Jednotlivé mestské časti budú počas týždňa informovať, aký bude postup v týždni od 15.2.2021. Ide o snahu chrániť zdravie všetkých Bratislavčanov a Bratislavčaniek a prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie, ktorá zároveň umožní bezpečnejšie otvorenie škôl v blízkom čase.
Bratislavské samosprávy žiadajú vládu o jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať. Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com