AKTUÁLNE! Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli!

Najmenej šesť ľudí utrpelo zranenia po tom, ako na nich útočník zaútočil nožom v osobnom vlaku neďaleko západonemeckého mesta Aachen. Podozrivého zadržala polícia.

Niekoľko ľudí je ošetrovaných v nemocnici po tom, ako utrpeli zranenia počas útoku na vlak v západnej časti nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko (NRW), informovali v piatok predstavitelia úradov.

Herbert Reul, minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, uviedol, že zranených bolo šesť ľudí vrátane podozrivého útočníka. Reul uviedol, že podozrivý útočil na cestujúcich „bez rozdielu a svojvoľne“.

Reul tiež povedal, že „na základe všetkého, čo zatiaľ vieme“, sa vyšetrovatelia domnievajú, že zámerom páchateľa bolo ublížiť čo najväčšiemu počtu ľudí.

K útoku došlo v piatok ráno v regionálnom osobnom vlaku v okolí Herzogenrathu neďaleko mesta Aachen.

Štyria ľudia boli prevezení do nemocnice, hoci nikto z cestujúcich neutrpel život ohrozujúce zranenia. Obete utrpeli poranenia rúk a rezné rany na tvári.

Podozrivým je 31-ročný muž, ktorý sa narodil v Iraku, hoci jeho občianstvo zostáva nejasné, povedal Reuel novinárom. Štátny minister vnútra dodal, že vyšetrovatelia preverujú možný extrémistický motív útoku.

V roku 2017 bol muž úradmi označený ako osoba potenciálne ohrozená náboženskou radikalizáciou po tom, ako sa jeho správanie výrazne zmenilo počas pobytu v útulku pre utečencov, uviedol Reuel. Odvtedy však nedošlo k žiadnym ďalším incidentom.

Šesťdesiatročnému príslušníkovi federálnej polície, ktorý bol mimo služby a náhodou sa nachádzal vo vlaku, sa s pomocou dvoch ďalších cestujúcich podarilo podozrivého muža premôcť a zadržať, uviedli úradníci. Vo vlaku sa v čase útoku nachádzalo 270 cestujúcich.

Na miesto bolo nasadených približne 200 policajtov. Úrady uzavreli trať, kým prebieha vyšetrovanie.

zdroj: dw.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com