AKTUÁLNE! Ukrajinský policajný generál ponúka svoj život, aby umožnil deťom odísť z Mariupolu do bezpečia!

„Dnes v úplne zničenom meste zostalo veľa detí. Ak ich nezachránime teraz, v najbližších dňoch zomrú, čas sa kráti,“ napísal Abroskin na svojej facebookovej stránke.

„Obraciam sa na ruských okupantov: dajte mi možnosť dostať deti z Mariupola. Namiesto živých detí vám ponúkam seba,“ dodal. Požaduje tri dni na zorganizovanie evakuácie. „Na poslednom kontrolnom stanovišti sa vám vzdám,“ ponúkne.

„Som na vašom sankčnom zozname. Máš ma na muške. Pokúsili ste sa ma odstrániť. V mojej prítomnosti boli zabité desiatky vašich ľudí a zadržané tisíce vašich pomocníkov. Práve ja som generál, ktorý má asi najbližšie k slávnemu pluku Azov,“ vysvetľuje dôvody, prečo by sa o neho mala zaujímať ruská strana. „Môj život patrí len mne a ponúkam ho výmenou za životy detí, ktoré stále zostávajú v Mariupole,“ píše sa v závere príspevku.

Práve v tomto prístavnom meste na juhovýchode Ukrajiny je situácia najhoršia. Podľa prezidenta Volodymyra Zelenského tu stále zostáva 100 000 z pôvodných 400 000 ľudí. Títo ľudia prežívajú v neľudských podmienkach bez vody, elektriny a tepla.

Sú pod neustálymi útokmi a musia sa skrývať v úkrytoch. Humanitárne koridory na evakuáciu sú uzavreté ruskými vojakmi. Jedinou možnou cestou z tohto pekla je pre nich Ruská federácia.

zdroj: nytimes.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com