AKTUÁLNE: Turista si chcel urobiť selfie s medveďom v Tatrách, šelma ho uhryzla do nohy!

Sedemdesiatdvaročný turista na poľskej strane Tatier narazil na medveďa. Zranený turista skončil v nemocnici.

V snahe urobiť si spoločnú fotografiu sa k šelme priblížil natoľko, že ho uhryzla do nohy, informovala poľská televízna stanica TVN 24. „Ten muž mal veľké šťastie. Zranenie nie je príliš vážne,“ dodala s odvolaním sa na lekárov.

Incident potvrdila správa národného parku, ale ďalšie komentáre neposkytla. Stanica neuviedla národnosť turistu, ale z kontextu je jasné, že išlo o Poliaka.

„Okolo poludnia bol do nemocnice privezený 72-ročný pacient z Chocholovskej doliny, ktorého pohrýzol a poškriabal medveď. S najväčšou pravdepodobnosťou – aspoň podľa výpovede pacienta – si chcel odfotiť nebezpečné zviera,“ povedal pre televíznu stanicu Jerzy Toczek z nemocnice v Zakopanom. Pacientovi stačili ranu zašiť, potom sám opustil nemocnicu, je v dobrom stave, ubezpečil lekár.

Medvede sa v súčasnosti intenzívne kŕmia, aby si vytvorili tukové zásoby pred zimným spánkom, čo ich robí obzvlášť nebezpečnými. V prípade neočakávaného stretnutia je najlepšie pokojne a potichu sa vzdialiť opačným smerom, pretože ak medveď unikne, mohol by si turistu pomýliť s utekajúcou korisťou. Nelezte ani na stromy, pretože medvede to dokážu oveľa lepšie, radí televízia.

Ľudia by mali byť obzvlášť ostražití, ak narazia na mláďa, pretože v blízkosti môže byť medvedica, ktorá môže byť pri obrane svojich mláďat agresívna. Nekŕmte medvede, nenechávajte po sebe zvyšky jedla alebo obaly od jedla, ktoré by mohli medvede prilákať; nepribližujte sa k medveďom, aby ste ich odfotografovali; blesk alebo svetlo baterky ich môže podráždiť, radia tiež odborníci.

zdroj: tvn24.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com