AKTUÁLNE: Taliansku hrozí kolaps zdravotníctva, lekári vyzývajú na celoštátny lockdown

V čase, keď počet prípadov koronavírusu v doterajšom priebehu pandémie v Taliansku prekonal miliónovú hranicu, sa tamojšie zdravotníctvo začína potýkať s ďalšími problémami. Nemocnice čoraz častejšie hlásia zaplnené kapacity a viacerým zariadeniam nestačia ani novovytvorené lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19.

„Sme veľmi blízko k tomu, že nebudeme stíhať. Nemôžem povedať, kedy dosiahneme limit, ale ten deň nie je ďaleko,“ povedal lekár Luca Cabrini, ktorý dohliada na oddelenie intenzívnej starostlivosti v nemocnici v meste Varese v regióne Lombardsko.

Počas náročných jarných týždňov, keď koronavírus pustošil túto oblasť, zvýšili počet lôžok pre pacientov s COVID-19 z dvadsiatich na 45. Minulý víkend mali na JIS hospitalizovaných 38 pacientov a Cabrini priznal, že sa pomaly pripravujú aj na možnosť, že budú musieť vytvoriť ďalšie lôžka v jednej z operačných sál.

Talianska vláda momentálne v súvislosti s prijatými opatreniami čelí omnoho ostrejšej kritike ako počas prvej vlny pandémie. Združenie talianskych lekárov tento týždeň vyzvalo na celoštátny lockdown, ktorý by podľa nich mohol zachrániť zdravotnícky systém pred kolapsom.

Až deväť z dovedna 21 talianskych regiónov patrí medzi tzv. červené. V stredu talianske úrady hlásili, že pacienti s COVID-19 aktuálne zaberajú 52 % všetkých nemocničných lôžok v krajine, čo prekračuje 40-percentnú varovnú hranicu stanovenú ministerstvom zdravotníctva.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com