AKTUÁLNE! Súd rozhodol: Lidl musí zničiť svoje zásoby čokoládových zajačikov!

Čokoládoví zajačikovia Lindt & Sprüngli si zaslúžia ochranu pred napodobňovateľmi.

Podľa agentúry Reuters o tom vo štvrtok rozhodol švajčiarsky najvyšší súd, ktorý zároveň nariadil nemeckému maloobchodnému reťazcu Lidl, aby vo Švajčiarsku prestal predávať podobný výrobok a zničil svoje existujúce zásoby.

Podľa federálneho súdu prieskumy ukázali, že verejnosť dobre pozná veľkonočného zajačika spoločnosti Lindt. Podľa súdu si ho možno pomýliť so zajačikom vyrobeným pre Lidl, hoci medzi nimi existujú určité rozdiely.

Federálny súd zrušil rozhodnutie švajčiarskeho obchodného súdu z minulého roka, ktorý rozhodol v neprospech spoločnosti Lindt. Nariadil tiež spoločnosti Lidl, aby zlikvidovala svoje zásoby čokoládových zajačikov.

„Zničenie je vhodné najmä preto, že nemusí nevyhnutne znamenať, že samotná čokoláda musí byť zničená,“ uviedol súd vo svojom rozsudku. Podľa britského denníka The Guardian to znamená, že zajačiky by sa mohli roztopiť a čokoláda by sa mohla použiť iným spôsobom.

Švajčiarsky výrobca prémiovej čokolády Lindt viedol v priebehu rokov mnoho súdnych sporov o ochranu jedného zo svojich najpredávanejších výrobkov. Nemecký súd minulý rok rozhodol, že jej veľkonočný zajačik so zlatou fóliou má nárok na ochrannú známku.

zdroj: theguardian.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com