AKTUÁLNE! Streľba v nemocnici: Opitý muž vytiahol po hádke s vrátnikom samopal a začal strielať!

V stredu o tretej hodine ráno sa areálom nemocnice v Třinci v susedných Čechách ozval výstrel. Podľa polície muž vystrelil po hádke s ochrankárom. Policajti na mieste zadržali dvoch mužov, ktorí boli obaja opití. Pri incidente nedošlo k žiadnym zraneniam. Polícia okolnosti vyšetruje.

Polícia o prípade informovala na Twitteri a k výstrelu došlo dnes skoro ráno. „Príslušníci špeciálnej poriadkovej jednotky zadržali dve osoby,“ uviedla policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.

Hovorkyňa uviedla, že dvaja zadržaní, ktorých vek polícia nešpecifikovala, boli opití a čakalo sa na ich vytriezvenie, aby s nimi mohli detektívi pokračovať v práci.

Prípad sa vyšetruje ako vydieranie. „Zaistili sme zbraň, ktorú mal mať podozrivý na mieste činu. Ide o legálne držanú samonabíjaciu pušku,“ uviedla hovorkyňa.

„K výstrelu došlo po slovnej a fyzickej hádke medzi ochrankárom budovy a jedným zo zatknutých mužov,“ dodala polícia.

Hovorkyňa nemocnice Irena Sikorová Nožková neskôr spresnila, že k streľbe došlo pred vrátnicou okolo 3:00.

„Prevádzka nemocnice nie je nijako obmedzená. Vzhľadom na policajné vyšetrovanie nemôžeme tento incident bližšie komentovať,“ uviedol hovorca pre ČTK.

Informácie o streľbe v nemocnici pripomenuli tragédiu z decembra 2019, keď 42-ročný strelec zaútočil na pacientov v čakárni v areáli Fakultnej nemocnice v Ostrave.

Muž potom zabil sedem ľudí a zranil ďalších, potom sa zastrelil. Keďže páchateľ je mŕtvy, prokurátori prípad odložili.

zdroj: twitter

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com